facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

22 stycznia dzieci ze świetlicy uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych w MDK im. Broniewskiego, na których dowiedziały się między innymi: Dlaczego rośliny chorują? i jak należy o nie dbać. Powodem chorób roślin są wirusy, bakterie i szkodniki. Pani Hania opowiedziała nam o niektórych szkodnikach drzew iglastych, sadów, pól i warzywników oraz grzybach wywołujących choroby. Dbaniem o dobrą kondycję i przywracaniem zdrowia chorych drzew zajmują się chirurdzy drzew. To właśnie oni przycinają korony drzew, leczą rany powstałe od uszkodzeń mechanicznych, wzmacniają pnie i konary. Z pewnością była to ciekawa lekcja przyrody.

MDK im. Broniewskiego  MDK im. Broniewskiego  MDK im. Broniewskiego  MDK im. Broniewskiego

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony