facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Gdzie kończy się nauka, a gdzie  zaczyna się magia? Jedna z możliwych odpowiedzi na to pytanie brzmi: tam, gdzie  wykonywane jest doświadczenie. 

Magnesy są używane w najrozmaitszych  dziedzinach przemysłu. Dziś przekonaliśmy się w jakich warunkach magnes przyciąga różne przedmioty. Wiemy, że siła magnetyczna przenika przez powietrze- to właśnie dzięki temu udało się z powodzeniem przeprowadzić  doświadczenie. Dziś  uczniowie klas drugich przekonali się, czy materiały takie jak: drewno, plastik, papier nie będą stawiać oporu. Najbardziej przyjaznym okazał się metal oraz pochodne…Przekonaliśmy się, że niezależnie od tego, jakiego kształtu jest magnes, ma dwa bieguny. Magnesy wykonane  z materiałów, takich jak np. żelazo,  mają szczególne właściwości.   Dzięki temu przekonaliśmy się, że dzięki tym „magicznym” właściwościom magnesu  możemy  być obserwatorami niezwykłych doświadczeń, takich jak: przyciąganie spinaczy biurowych,  stalowych szpilek. Sprawdziliśmy również kiedy magnes nie przyciąga, oczywiste okazało się, że magnes nie przyciąga drewna, plastiku oraz monet.

Magia magnesu  Magia magnesu  Magia magnesu  Magia magnesu

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony