facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Zaczęło się od pytania: tato, czy możesz opowiedzieć w szkole czym się zajmujesz?  
No i jak tu opowiedzieć 6-latkom czym są innowacje... tak powstał pomysł na warsztat, w którym wykorzystałem elementy procesu Design Thinking, służącego do projektowania innowacyjnych produktów lub usług.
Na wstępie warsztatu rozmawialiśmy o tym, kim jest innowator i gdzie może pracować. Potem, żeby lepiej zrozumieć jak pracuje się na innowacjami wspólnie przeszliśmy skrócony proces projektowania produktu. Na początku rozmawialiśmy o empatii, o wczuciu się i zrozumieniu potrzeb innych. Aby stworzyć dobry projekt musimy dobrze zrozumieć tego, dla kogo projektujemy. Potem poznaliśmy pana Hilarego z wiersza Tuwima. Jego potrzeba stała się dla nas zadaniem projektowym - stworzenie okularów dla zapominalskich. Po etapie analizy przeszliśmy do etapu prototypu, dzieci w grupach wymieniały się pomysłami i tworzyły okulary. Wykazały się przy tym dużą kreatywnością i zapałem twórczym. Na koniec każda z grup zaprezentowała swój prototyp okularów i pomysł na rozwiązanie problemu pana Hilarego. Efekty: powstały 4 prototypy, a dzieciaki wiedzą czym się zajmują innowatorzy, no i poznały trudne słowo "empatia".

Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice? Innowacje  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice? Innowacje  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice? Innowacje  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice? Innowacje

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony