W klasach pływackich Szkoły Podstawowej nr 158 w Warszawie trenują dzieci z klas 1 - 8. Młodym sportowcom gwarantujemy: wysoki poziom szkolenia sportowego, od 3 treningów (45 min) tygodniowo w klasach pierwszych do 8 treningów (1,5 godz.) tygodniowo w klasach ósmych oraz cztery godziny wychowania fizycznego tygodniowo.
Wszystkie zajęcia i treningi są prowadzone przez doświadczonych trenerów, nauczycieli WF - wychowawców, wielokrotnych mistrzów i rekordzistów Polski. Szkoła oferuje doskonałe warunki do nauki i uprawiania sporu. Doświadczona kadra trenerska, jak i doskonałe grono pedagogiczne potrafią wspierać swych uczniów w każdej trudnej sytuacji. Szkoła są znana i ceniona, toteż trafiają tu dzieci i młodzież, umiejący godzić naukę ze sportem.
Szkolenie opiera się głównie na nauczaniu techniki pływania wszystkimi stylami. Prawidłowa technika i naturalny rozwój dają szansę wyszkolenia zawodników najwyższej klasy.

Kadra Trenerska

Piotr Piotrowski, Andrzej Gozdalik, Łukasz Rybiński, Wojciech Kobylarczyk, Przemysław Piotrowski, Magdalena Wiesiołek, Agata Chmarra

Klasy pływackie w roku szkolnym 2018/2019  oraz trenerzy prowadzący:

Klasy pływackie klasa I b - trenerzy: Łukasz Rybiński, Przemysław Piotrowski

Pierwsza lekcja na pływalni. klasa II b - trenerzy: Łukasz Rybiński, Andrzej Gozdalik

Pierwsza lekcja na pływalni klasa II c - trenerzy: Agata Chmarra, Przemysław Piotrowski

Klasy pływackie klasa III b - trenerzy: Piotr Piotrowski, Andrzej Gozdalik

Klasy pływackie klasa IV a - trenerzy: Przemysław Piotrowski, Agata Chmarra