facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Osiągniecia

W ostatnim czasie zakończyly się kolarskie cykle rowerowe Cisowianka Mazovia MTB Maraton, Poland Bike i Puchar Mazowsza XC.
W klasyfikacji generalnej Cisowianka Mazovii MTB Maraton Leonard z klasy 1b i Tymoteusz z klasy 3 b okazali się bezkonkurencyjni wygrywając cały cykl z kompletem punktów.
W Poland Bike, ścigając się w kategorii z o rok starszymi chlopcami zajmują bardzo wysokie miejsca: Tymek jest 3 a Leo 4, będąc najlepszymi zawodnikami w swoim wieku.

Sukcesy sportowe braci Dutkowskich  Sukcesy sportowe braci Dutkowskich  Sukcesy sportowe braci Dutkowskich 

Uczennica klasy 8 B  od początku roku prezentuje wspaniałą formę sportową, bijąc swoje rekordy życiowe i zajmując na zawodach najwyższej rangi czołowe lokaty.

Już na Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych rozgromiła swoje konkurentki zdobywając 5 złotych medali. Jednocześnie zdobyła puchar jako najlepsza zawodniczka zawodów.

Następnie Klaudia została powołana do reprezentacji Polski Juniorów i reprezentowała nasz kraj na zawodach międzynarodowych w Graz i Oświęcimiu. Zdobyła tam 2 złote i 1 srebrny medal, a rywalizowała z czołówką juniorów z całej Europy.

Ukoronowaniem jej dotychczasowych osiągnięć były występy na Mistrzostwach Polski Seniorów w Olsztynie:  15 – 19.05.2019.   W doborowej stawce najlepszych polskich pływaczek  zajęła: 4 miejsce na 1500 m st.  dowolnym,  5 miejsce na 400 m st. dowolnym i 800 m st. dowolnym  

Polski Komitet Olimpijski i Polski Związek Pływacki doceniając wspaniałe osiągnięcia naszej juniorki, powołał Klaudię do Reprezentacji Polski  Juniorów na EYOF ( Europejski Młodzieżowy Festiwal Olimpijski) w Baku Azerbejdżan ( 20-28.07.2019 )  oraz  na Mistrzostwa Świata Juniorów odbywające się w Budapeszcie ( 20 – 25. 08.2019 ).

Jakby tego było mało, Klaudia zakwalifikowała się również jako reprezentantka Kadry Narodowej Juniorów do  Mistrzostw EUROPY Juniorów w Pływaniu na Wodach Otwartych - Raćice (Czechy) 02.08-04.08.2019r.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na mistrzostwach.

Występy Reprezentacyjne Klaudii Tarasiewicz

  • International Junior Swimming Competition V4 Olympic Hopes Meeting 2019.

W dobrych nastrojach wróciła do domu trójka Polonistów i  wychowanków SP 158 - Reprezentantów Polski na rozgrywanym w Oświęcimiu wielomeczu pływackim International Junior Swimming Competition V4 Olympic Hopes Meeting 2019.

Do sukcesów z pierwszego dnia zawodów Klaudia Tarasiewicz uczennica klasy 8b, dorzuciła kolejny złoty medal, tym razem na 800 m dow, pozostawiając w tyle, żądne rewanżu za porażkę na 400 m dow, silne Węgierki.

Tym samym Klaudia Tarasiewicz i Janek Zubik ukończyli rywalizację z medalami, a Bartek Antczak tuż za podium, z udanym reprezentacyjnym debiutem.

Reprezentacja Polski zajęła II miejsce ulegając jednej z najsilniejszych, pływackich nacji w Europie - Węgrom.

 

  • Multinations Youth Swimming Meet 2019 – Auster Graz  13-14.04.2019

Do obiecujących występów Klaudii należy zaliczyć start w Międzypaństwym  Wielomeczu Pływackim Juniorów w Graz (Austria)  Razem ze swoimi reprezentacyjnymi koleżankami ustanowiła rekord Polski 15-latek w sztafecie 4 x 100 m st. dowolnym, który od dziś wynosi 3:54.90!

Indywidualnie, Klaudia wsparła drużynę zdobywając srebrny medal na 800 m st. Dowolnym z nowym rekordem życiowym 9.00.60 (to już I klasa sportowa)

 

Występy Reprezentacyjne Klaudii Tarasiewicz Występy Reprezentacyjne Klaudii Tarasiewicz Występy Reprezentacyjne Klaudii Tarasiewicz Występy Reprezentacyjne Klaudii Tarasiewicz Tarasiewicz

 

 

Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych w pływaniu  2019 Racibórz  6-7. 04.2019

Wielkimi sukcesami, po dwóch dniach zmagań, zakończyły się Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych w Raciborzu. Naszą Szkołę reprezentowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych: Kat. 6 klas i młodszych, Kat. 7 i 8 klas.

W kategorii młodszej Reprezentacja SP 158 (klasy 6b i 7b ) zajęła 2 miejsce w punktacji Drużynowej. W kategorii starszej Reprezentacja SP 158 (klasy 7b i 8b) zajęła w punktacji drużynowej wysokie 4 miejsce. Należy zauważyć, że w klasyfikacji medalowej zajęliśmy 2-gą lokatę.

Na szczególne wyróżnienia zasługują zawodnicy: 

Kat. Młodsza: Antoni Fronczak zdobywca 3 srebrnych medali oraz 3-go miejsca pod względem wartości wyniku w punktacji FINA, Karina Wilanowska zdobywczyni brązowego medalu.

Sztafeta Dziewcząt 4 x 100 st. dowolnym -  srebrny medal (WILANOWSKA Karina,  ORASZEK Karolina,  MACIEJEWSKA Antonina,  MICHALSKA Pola), Sztafeta Chłopców 4 x 100 st. dowolnym -  srebrny medal (FRONCZAK Antoni, WEIKUM Kacper, POLKOWSKI Krzysztof, URBAŃSKI Maciej).

Kat. Starsza: Klaudia TARASIEWICZ zdobywczyni 4 złotych medali oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw pod względem wartości wyniku w punktacji FINA.

Zofia TYMIŃSKA zdobywczyni 1 złotego i 1 srebrnego medalu, Aleksandra KLUSEK zdobywczyni 2 srebrnych medali i 1 brązowego medalu, Karolina APANAS  zdobywczyni 1 srebrnego medalu, Stanisław KOZŁOWSKI zdobywca 1 srebrnego medalu, Sztafeta Dziewcząt 4 x 100 st. dowolnym - srebrny medal (KLUSEK  Aleksandra, GÓRSKA Zofia,  APANAS Karolina, TARASIEWICZ Klaudia), Sztafeta mieszana 4 x 50 m st. zmiennym - brązowy medal (TARASIEWICZ Klaudia,  APANAS Karolina, KOZŁOWSKI Stanisław, KAŁASKA Patryk).

 

Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych w pływaniu  2019 Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych w pływaniu  2019 Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych w pływaniu  2019 Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych w pływaniu  2019

 

 

 

Rocznik 2005- Drużynowe Mistrzostwo Polski, Drużynowy Rekord Polski, 2 Rekordy Polski w sztafetach 4x50 dowolnym dziewcząt oraz 4x50 zmiennym dziewcząt
Rocznik 2006- 10 miejsce Drużynowo w Polsce, 4 rekordy Polski indywidualne
Rocznik 2007- 3 miejsce Drużynowo w Polsce

11 kadrowiczów w Kadrze Mazowsza, Kadrowiczka Polski
4 najlepszych zawodników w rocznikach 2005-2006-2007-2008

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony