facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Uczennica klasy 8 B  od początku roku prezentuje wspaniałą formę sportową, bijąc swoje rekordy życiowe i zajmując na zawodach najwyższej rangi czołowe lokaty.

Już na Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych rozgromiła swoje konkurentki zdobywając 5 złotych medali. Jednocześnie zdobyła puchar jako najlepsza zawodniczka zawodów.

Następnie Klaudia została powołana do reprezentacji Polski Juniorów i reprezentowała nasz kraj na zawodach międzynarodowych w Graz i Oświęcimiu. Zdobyła tam 2 złote i 1 srebrny medal, a rywalizowała z czołówką juniorów z całej Europy.

Ukoronowaniem jej dotychczasowych osiągnięć były występy na Mistrzostwach Polski Seniorów w Olsztynie:  15 – 19.05.2019.   W doborowej stawce najlepszych polskich pływaczek  zajęła: 4 miejsce na 1500 m st.  dowolnym,  5 miejsce na 400 m st. dowolnym i 800 m st. dowolnym  

Polski Komitet Olimpijski i Polski Związek Pływacki doceniając wspaniałe osiągnięcia naszej juniorki, powołał Klaudię do Reprezentacji Polski  Juniorów na EYOF ( Europejski Młodzieżowy Festiwal Olimpijski) w Baku Azerbejdżan ( 20-28.07.2019 )  oraz  na Mistrzostwa Świata Juniorów odbywające się w Budapeszcie ( 20 – 25. 08.2019 ).

Jakby tego było mało, Klaudia zakwalifikowała się również jako reprezentantka Kadry Narodowej Juniorów do  Mistrzostw EUROPY Juniorów w Pływaniu na Wodach Otwartych - Raćice (Czechy) 02.08-04.08.2019r.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na mistrzostwach.

Występy Reprezentacyjne Klaudii Tarasiewicz

  • International Junior Swimming Competition V4 Olympic Hopes Meeting 2019.

W dobrych nastrojach wróciła do domu trójka Polonistów i  wychowanków SP 158 - Reprezentantów Polski na rozgrywanym w Oświęcimiu wielomeczu pływackim International Junior Swimming Competition V4 Olympic Hopes Meeting 2019.

Do sukcesów z pierwszego dnia zawodów Klaudia Tarasiewicz uczennica klasy 8b, dorzuciła kolejny złoty medal, tym razem na 800 m dow, pozostawiając w tyle, żądne rewanżu za porażkę na 400 m dow, silne Węgierki.

Tym samym Klaudia Tarasiewicz i Janek Zubik ukończyli rywalizację z medalami, a Bartek Antczak tuż za podium, z udanym reprezentacyjnym debiutem.

Reprezentacja Polski zajęła II miejsce ulegając jednej z najsilniejszych, pływackich nacji w Europie - Węgrom.

 

  • Multinations Youth Swimming Meet 2019 – Auster Graz  13-14.04.2019

Do obiecujących występów Klaudii należy zaliczyć start w Międzypaństwym  Wielomeczu Pływackim Juniorów w Graz (Austria)  Razem ze swoimi reprezentacyjnymi koleżankami ustanowiła rekord Polski 15-latek w sztafecie 4 x 100 m st. dowolnym, który od dziś wynosi 3:54.90!

Indywidualnie, Klaudia wsparła drużynę zdobywając srebrny medal na 800 m st. Dowolnym z nowym rekordem życiowym 9.00.60 (to już I klasa sportowa)

 

Występy Reprezentacyjne Klaudii Tarasiewicz Występy Reprezentacyjne Klaudii Tarasiewicz Występy Reprezentacyjne Klaudii Tarasiewicz Występy Reprezentacyjne Klaudii Tarasiewicz Tarasiewicz

 

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony