Klasy ogólne

„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony"
Stefan Żeromski
 • Szkoła Podstawowa nr 158
  im. Jana Kilińskiego

   ul. Ciasna 13
  00-232 Warszawa
  tel. 22 8311327
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza szkoła jest kameralna. Dzięki temu znamy dobrze naszych podopiecznych, żadne dziecko nie jest tu anonimowym numerem statystycznym. Uczniowie klas młodszych mają stałych wychowawców, co zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Wiemy, jak bardzo najmłodsi przywiązują się do swoich nauczycieli, dlatego ważne jest dla nas, by uczniowie nie bali się powakacyjnych powrotów do szkoły, w której nie wiadomo, kto będzie w danym roku wychowawcą klasy, czy np. nauczycielem języka angielskiego. Dokładamy wszelkich starań, by nasi wychowankowie czuli się u nas bezpiecznie i osiągnęli jak najlepsze wyniki w nauce.

Sale klas I - III umiejscowione są na pierwszym piętrze budynku. W każdej z nich znajdują się kąciki tematyczne oraz miejsce z dywanem, przeznaczone do swobodnej zabawy. Każdy uczeń posiada własną półkę w klasowych szafkach, dzięki czemu niepotrzebne do pracy domowej podręczniki lub przybory może pozostawić w szkole. Staramy się w ten sposób odciążyć tormister ucznia.

W naszej szkole dzieci mogą łączyć kształcenie ogólne z rozwojem sprawności fizycznej. System szkolenia jest ściśle zintegrowany z nauczaniem, a treningi są wpisane w plan lekcji. Młodzież uczy się w oddziałach, spośród których część to klasy ogólnodostępne, a reszta to klasy sportowe. Szkolenie sportowe z zakresu pływania realizowane jest w klasach 1 – 3 i 4 – 8, piłka nożna w klasach 4 – 8, oferujemy również szkolenie siatkarskie w klasie 4, 5, 7 i 8. Szkoła prowadzi szkolenie sportowe we współpracy z Miejskim Klubem Sportowym MKS Polonia Warszawa oraz Uczniowskim Klubem Sportowym MKS Polonia Warszawa.

W klasach IV-VII wspieramy wszechstronny rozwój naszych uczniów, staramy się zapobiegać zachowaniom problemowym, ryzykownym oraz wspomagamy wychowawczą funkcję rodziny w procesie wspierania uczniów w rozwoju ku pełnej dojrzałości w sferze fizycznej, emocjonalnej, intelektualnej, duchowej i społecznej. Proces wychowania wzmacniamy i uzupełniamy poprzez działania z zakresu profilaktyki problemów dzieci i młodzieży, zapewniając pomoc psychologiczno-pedagogiczną oraz zajęcia z logopedą,.

Public Services

00-232 Warszawa ul. Ciasna 13 
tel. 22 8311327 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


Szkoła Podstawowa nr 158 im. Jana Kilińskiego © All Rights Reserved.

Powrót do góry