Piłka nożna

spełniamy piłkarskie marzenia
  • Reprezentacja Polski

Miarą sukcesu dla naszej Akademii piłkarskiej jest ilość zawodników która gra w zespołach I i II ligi oraz w reprezentacjach Polski

• Akademia piłkarska

Trenerzy

Klasy piłkarskie

Nasza Szkoła przy współpracy z klubem piłkarskim Polonia Warszawa współtworzy czołową Akademię Piłkarską na Mazowszu. Uczniowie uprawiający piłkę nożną mają doskonałą możliwość do optymalnego rozwoju zarówno dydaktycznego jak i sportowego.

Godziny zajęć treningowych dopasowane są do godzin zajęć lekcyjnych, dzięki czemu nasi uczniowie mają odpowiednio dużo czasu na naukę i rozwój innych talentów. Oprócz treningów piłkarskich trenerzy prowadzą zajęcia mające na celu kształtowanie ogólnego rozwoju uczniów (akrobatyka, gimnastyka). Dwa razy do roku grupy piłkarskie wyjeżdżają na zgrupowania piłkarskie, w zimę i w lato. Uczniowie klas piłkarskich dodatkowo biorą udział w rozgrywkach ligowych organizowanych przez MZPN, jak również w licznych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Miarą sukcesu dla naszej Akademii piłkarskiej nie jest ilość zdobytych medali w rywalizacji z najlepszymi zespołami w Polsce i na Mazowszu, choć na tym polu możemy poszczycić się corocznymi osiągnięciami, ale ilość zawodników która wychodzi z naszej Akademii i gra w zespołach I i II ligi oraz w reprezentacjach Polski.Mało który klub w Polsce może pochwalić się tak dużą liczbą wychowanków grających na tak wysokim poziomie, co jest dla nas olbrzymią satysfakcją i zachętą do dalszej pracy.Znakomici trenerzy, coraz lepsza baza treningowa, wspaniałe warunki do nauki w Szkole Podstawowej i Liceum, marka klubu - sprzyjają szlifowaniu piłkarskich talentów, których w Polsce nie brakuje. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy marzą o piłkarskiej karierze do rozpoczęcia nauki w Szkole Podstawowej nr 158 i przybrania Czarnej Koszuli, co oprócz dumy nie jest co prawda gwarantem spełnienia piłkarskich marzeń, ale wspaniałą szansą do ich realizacji.

STADION POLONII
Stadion Polonii

Baza treningowa

Treningi odbywają się na boisku przy ul. Konwiktorskiej 6. Dzięki przeprowadzonej modernizacji boiska zwiększono jego wymiary do gry w piłkę nożną. Teraz dysponujemy płytą boiska 100 m x 64 m dzięki czemu można na niej rozgrywać mecze ligowe nawet na poziomie III ligi.

Zamontowano nawierzchnię z trawy syntetycznej POLAR 4007 DT w kolorze zielonym na podkładzie elastycznym prefabrykowanym gr. 23 mm, z wypełnieniem piaskiem kwarcowym i granulatem EPDM z produkcji pierwotnej w kolorze zielonym. Nawierzchnia spełnia wszystkie wymagania FIFA, co zostało potwierdzone badaniami wykonanymi przez akredytowane laboratorium FIFA i wystawieniem certyfikatu FIFA QUALITY PRO.

Płyta boiska jest zdrenowana, oświetlona i ogrodzona piłkochwytami wysokości 5-6 m. Oświetlenie boiska z oprawami zainstalowanymi na 6 masztach o wysokości ok. 18 m pozwalające na uzyskanie natężenia 500 lx (na mecze) lub 200 lx (na treningi) w zależności od potrzeb. Obiekt dysponuje trybunami na ponad 550 miejsc siedzących. Boisko dysponuje szatniami dla drużyn oraz szatnią dla sędziów.

FILM PROMOCYJNY