Mikołajki w klasach 1-3 były fantastyczne i różnorodne. Przede wszystkim uczniowie byli ubrani na czerwono. Były drobne upominki, nawet wykonane własnoręcznie np. reniferki, wspólne ubieranie choinki, gry i zabawy, słodycze, wyjścia do kina m.in. na filmy pt. „Dziwny świat” oraz  „Wielki zielony krokodyl domowy” i do teatru, a także do Muzeum Iluzji i Bazyliszka. Nie mogło również zabraknąć wizyty św. Mikołaja – Ho, Ho, Ho:)

Mikołajki w kl.1-3  Mikołajki w kl.1-3  Mikołajki w kl.1-3  Mikołajki w kl.1-3

30 listopada odbyły się na I pierwszym piętrze „Andrzejki” klas 1-3. Wyjątkowo w tym roku dodatkowo był to również Dzień szalonych fryzur. Kasy przygotowały stanowiska z wróżbami i każdy mógł sprawdzić, co go czeka w przyszłości. Zabawa była świetna, a wróżby jeśli ktoś chce, można potraktować z „przymrużeniem oka”.

Andrzejki kl.1-3     Andrzejki kl.1-3     Andrzejki kl.1-3     Andrzejki kl.1-3

Uczniowie klas 1a, 1c, 2a, 2b i 3c w listopadzie wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii BOHATERON. Dzieci poznały elementy polskiej historii z okresu Powstania Warszawskiego. Dyskutowały o tym, kto był/jest patriotą w czasach wojny i w czasie pokoju. Z wielkim zaangażowaniem dzieci zrobiły plakaty ze znakiem Polski walczącej oraz z symbolami narodowymi. Były również piosenki dla Powstańców warszawskich, a przede wszystkim słowa wdzięczności za walkę i poświęcenie. Wpisy z naszych działań powędrowały do Powstańców przez stronę www.dumnizpowstancow.pl

BOHATERON     BOHATERON     BOHATERON     BOHATERON

klasa 2b brała udział w pierwszych zawodach orgaznizowanych przez Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Pływacki "I KROK PŁYWACKI" 18 osobowa reprezentacja mogła skosztować rywalizacji z dziećmi z innych klubów. Zdobyte doświadczenie zaowocuje na następnych zawodach.
Zawody pływackie w 2b Zawody pływackie w 2b Zawody pływackie w 2b Zawody pływackie w 2b

W listopadzie Pani Pielęgniarka przeprowadziła w klasach 1-6 pogadanki na temat „Higiena jamy ustnej”. Celem pogadanki było wdrażanie do dbania o higieny jamy ustnej. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy prawidłowo myć zęby, jakie produkty wzmacniają je, a jakie są dla nich szkodliwe oraz jak powstaje próchnica. Pani Pielęgniarka mówiła także o fluoryzacji zębów i jaki ma wpływ na szkliwo. Zwróciła uwagę, jak zapobiegać urazom w jamie ustnej. Uczniowie aktywnie i prawidłowo ćwiczyli mycie zębów.

Higiena jamy ustnej w kl.1-3     Higiena jamy ustnej w kl.1-3     Higiena jamy ustnej w kl.1-3     Higiena jamy ustnej w kl.1-3

Wiatr hula na szkolnym podwórku. Jest pochmurnie i mgliście. Zwierzęta przygotowują się na nadejście zimy: jedne gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Ten senny nastrój udzielił się także uczniom naszej szkoły. Samorząd Uczniowski ogłosił dzisiejszy dzień Dniem Śpiocha i poprosił wszystkich uczniów o przyłączenie się do obchodów poprzez przyniesienie przytulanek, poduszek, założenie kapci czy też piżam! Zobaczcie sami!
Dzień Śpiocha 1-3 Dzień Śpiocha 1-3 Dzień Śpiocha 1-3 Dzień Śpiocha 1-3

Dzieciaki ze Starówki, to same zdolne główki!

10 listopada z okazji obchodów Święta Niepodległości odbył się Szkolny konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie” dla klas 1-3. Na dobry początek uczennice z klasy 2a zaśpiewały piosenkę pt. „Co to jest niepodległość?”. Uczniów oceniała komisja w składzie: pani Dyrektor Beata Orczyk, pani Agnieszka Cybulska oraz pani Małgorzata Słonawska. W tym roku był bardzo wysoki i wyrównany poziom, a wiersze bardzo dobrze dobrane. Komisja konkursowa długo się naradzała i przyznała: I miejsce – Orianie Osuch z kl.3b, II miejsce – Laurze Stępniak z kl.2a, III miejsce – Anastazji Betańskiej z kl.1a, wyróżnienie dla Jagody Zawadzkiej z kl.3a oraz Aleksandra Betańskiego z kl.3c. Gratulacje również dla Lilki Jaczewskiej z kl.2c, Piotra Kawki z kl.1c oraz Ryszarda Starz z kl.2b. Brawo!

Konkurs recytatorski kl.1-3     Konkurs recytatorski kl.1-3     Konkurs recytatorski kl.1-3     Konkurs recytatorski kl.1-3