Klasa 1a zakończyła rok szkolny na słodko. Dzieci wraz ze swoją Panią wybrały się na lody. Pogoda dopisała, smaki wybrane, to był udany dzień.

1a na lodach     1a na lodach     1a na lodach

Podczas naszej niedawnej wycieczki, znakomicie bawiliśmy się w Fundacji Atelier, gdzie czekały na nas rozmaite zadania: modelowanie i druk 3D, performance (sztuki plastyczne i ruch) oraz animacja poklatkowa. Było super, a czas zleciał nie wiadomo jak i gdzie. Bardzo DZIĘKUJEMY Mamie Kosmy za umożliwienie nam uczestnictwa w zajęciach.

1b na warsztatach artystyczno-komputerowych     1b na warsztatach artystyczno-komputerowych     1b na warsztatach artystyczno-komputerowych     1b na warsztatach artystyczno-komputerowych

Dzisiaj klasa 2b była na ostatniej wycieczce, a ściśle mówiąc na warsztatach plastyczno-komputerowych w Fundacji Atelier, która mieści się w kamienicy przy ul. Foksal. Uczniowie byli podzieleni na 3 grupy i każda z nich uczestniczyła w 3 rodzajach zajęć. Były zajęcia plastyczne – malowanie plakatów, animacja poklatkowa oraz komputerowe – projektowanie i druk 3D. Plakaty pewnie dostaniemy pod koniec roku, a na nasze wytwory 3D poczekamy niestety do września, a może będą wcześniej.? Było niesamowicie ciekawie. POLECAMY!

Warsztaty plastyczno-komputerowe 2b    Warsztaty plastyczno-komputerowe 2b    Warsztaty plastyczno-komputerowe 2b    Warsztaty plastyczno-komputerowe 2b

To ostatnia część warsztatów z cyklu "Muzyczni odkrywcy". Dziś poznaliśmy światowej sławy dyrygentów i zajmowaliśmy się improwizacją. Było świetnie! Dzieci z klasy 1a.

Muzyczni Odkrywcy - 1a     Muzyczni Odkrywcy - 1a     Muzyczni Odkrywcy - 1a     Muzyczni Odkrywcy - 1a

Uczniowie klasy 2b byli z wizytą w Komendzie Policji. Mieli okazję dowiedzieć się, po czym poznać funkcjonariusza prewencji i „drogówki”, „byli” w areszcie oraz „siedzieli” w radiowozie. Dzieci obejrzały film „Nad wodą” oraz przypomniały sobie zasady zachowania się na drogach w mieście i poza nim. Na zakończenie otrzymały opaskę i znaczek odblaskowy oraz książeczkę komiks.

2b w Komendzie Policji     2b w Komendzie Policji     2b w Komendzie Policji     2b w Komendzie Policji

W piątek 10 czerwca klasy 2b i 3b wybrały się na wycieczkę pociągiem do Pomiechówka. Dla wielu dzieci była to pierwsza podróż pociągiem. W Pomiechówku w Parku Dolinie Wkry spacerowaliśmy w koronach drzew oraz byliśmy w parku linowym, weszliśmy na wieży widokowej, częściowo przeszliśmy szlakiem przyrodniczym, budowaliśmy tamy, jeździliśmy tyrolką, byliśmy na niesamowitej karuzeli, zamoczyliśmy nogi w Wkrze oraz piekliśmy kiełbaski. To niesamowite miejsce, jeszcze tam wrócimy. Wszystkim polecamy!

Wycieczka do Pomiechówka kl.2b i 3b     Wycieczka do Pomiechówka kl.2b i 3b     Wycieczka do Pomiechówka kl.2b i 3b     Wycieczka do Pomiechówka kl.2b i 3b

W maju klasy 1-3 brały udział w grze terenowej „Śladami Patrona Szkoły”. Każda klasa otrzymała kartę z 11 zadaniami, a w każdym zadaniu odszukanej cyfrze odpowiadała litera, którą należało wpisać do tabelki. Hasłem była WALECZNOŚĆ!

Gra terenowa - J.Kiliński     Gra terenowa - J.Kiliński     Gra terenowa - J.Kiliński     Gra terenowa - J.Kiliński