Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów zaprosił uczniów klasy 3a na otwarte zajęcia informatyczne. Oprócz zadań z konkretnymi aplikacjami komputerowymi, pracy z tabletami, doskonale bawiliśmy się w czasie zabaw ruchowych, polecamy!

3a w OEiiZK  3a w OEiiZK  3a w OEiiZK  3a w OEiiZK

Klasa 2b korzystała w listopadzie z darmowych propozycji muzeów. Naszym ostatnim wyjściem była wycieczka do Pałacu w Wilanowie. Podczas warsztatów tańca dawnego, dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o życiu dworu w czasach króla Jana III Sobieskiego. Poznaliśmy też modę z tego okresu, a niespodzianką była możliwość przymierzenie sukni z gorsetem i kontusza. Dworskie zabawy były niezwykle eleganckie, zresztą zobaczcie sami.:-)

2b w Wilanowie     2b w Wilanowie     2b w Wilanowie     2b w Wilanowie

Z takim instrumentem 2b miała do czynienia po raz pierwszy. Nic dziwnego - nie dość, że jest naprawdę spory, więc niewygodny w przenoszeniu, to jeszcze bardzo drogi. Za to dźwięki, które dziś popłynęły z harfy - przepiękne. Koncert wzbogaciły dodatkowo utwory na flet i fortepian. Wspaniałe wykonanie fragmentów (Sonaty Patetycznej) L.V. Beethovena, poruszyło dosłownie wszystkich. Były więc dynamiczne dyrygowania w powietrzu (palcami) wśród widowni i rytmiczne akompaniamenty butów. :-) Końcowe nuty znowu należały do harfy, więc zrobiło się bardzo nastrojowo.

2b - W dźwiękach harfy     2b - W dźwiękach harfy     2b - W dźwiękach harfy     2b - W dźwiękach harfy

Dzieci z klasy 2a udały się na cz.2 warsztatów z cyklu „Zaczarowany papier” do MDK „Muranów”. W trakcie zajęć wszystkim udało się wyczarować fantastyczne papierowe zwierzęta: nietoperze, kaczki oraz króliki, które z dumą uczniowie zabrali do domu.

2a w MDK Muranów     2a w MDK Muranów     2a w MDK Muranów     2a w MDK Muranów

„Pajęczyna Charlotty” to piękny film, który obejrzały dzieci z klasy 2a podczas warsztatów teatralno-filmowych. Teraz wszyscy zupełnie inaczej patrzą na pająki…

2a - zajęcia teatralno-filmowe w SCEK-u     2a - zajęcia teatralno-filmowe w SCEK-u     2a - zajęcia teatralno-filmowe w SCEK-u     2a - zajęcia teatralno-filmowe w SCEK-u

Uczestniczyliśmy w koncercie z cyklu Muzyczne poranki w SCEK - muzyka wprawiła nas w dobry nastrój tego ranka zajęcia pt. "Zespołowe muzykowanie" pokazały nam, że jedna osoba może zrobić wiele, ale kilka osób może stworzyć prawdziwe dzieło sztuki klarnet, fortepian i saksofon barytonowy już nie są nam obce, a utwory Chopina, Lago i Ravela bardzo nam się spodobały.
Koncert w SCEK - 1a i 3c Koncert w SCEK - 1a i 3c Koncert w SCEK - 1a i 3c Koncert w SCEK - 1a i 3c

Przez ostatnie tygodnie klasa 3a realizuje nasz klasowy projekt – „Matematyka w terenie”. W czasie 3 lekcji matematyki w terenie odwiedziliśmy: Ogród Krasińskich, gdzie mierzyliśmy i obliczaliśmy obwody, byliśmy w prawdziwym sklepie na zakupach – każdy musiał wydać 10 zł oraz odwiedziliśmy piekarnię, gdzie nie tylko wydaliśmy pieniądze, ale ważyliśmy towary. Trzeba przyznać, że uczniowie pokochali matematykę, a dodatkowo zastosowali wiedzę w praktyce!

3a - Matematyka w terenie cz.3  3a - Matematyka w terenie cz.3  3a - Matematyka w terenie cz.3  3a - Matematyka w terenie cz.3