Popcorn, fotobudka, mecz z nauczycielami, warsztaty plastyczne i żeglarskie, kiełbaska z grilla, hula hop, strzały z łuku i wiele, wiele innych atrakcji mieli dziś także nasi starsi uczniowie. To był udany i atrakcyjny dzień! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak urozmaiconego pikniku, a szczególnie Radzie Rodziców SP 158 i Ognisku "Starówka".

Piknik szkolny dla klas 4 - 8  Piknik szkolny dla klas 4 - 8  Piknik szkolny dla klas 4 - 8  Piknik szkolny dla klas 4 - 8

W ramach projektu klasa była na zajęciach robotycznych, poznała historię warszawskich wodociągów a dziś poznawała chemiczne właściwości wody.

Multiprzedmiotowy projekt:   Multiprzedmiotowy projekt:   Multiprzedmiotowy projekt:   Multiprzedmiotowy projekt:

Z okazji zbliżających się Świąt Majowych uczennice z kl. 8c przeprowadziły bardzo interesujące zajęcia w kl. 1a i 2c o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
Dziewczynki opowiedziały młodszym kolegom i koleżankom co to jest konstytucja, zrobiły ewaluację swoich zajęć poprzez losowanie pytań, a na koniec wręczyły nagrody - kolorowanki. Serdecznie dziękujemy naszym uczennicom za porcję wiedzy oraz p. Renacie Trębickiej za inicjatywę.
Zajęcia o Konstytucji 3. maja Zajęcia o Konstytucji 3. maja Zajęcia o Konstytucji 3. maja Zajęcia o Konstytucji 3. maja
Dzisiaj w szkole był bardzo uroczysty dzień. Obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święto Flagi Rzeczypospolitej i rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Uczniowie uczestniczyli w apelu przygotowanym przez uczennice z klasy 4c, 5a, 6a i 7a.
Obchody świąt majowych

Klasy 5a i 6a na lekcjach techniki wykonały papierowe żonkile upamiętniając rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

Akcja  Akcja  Akcja  Akcja

Klasa 5a w ramach sprawdzenia wiadomości o budowie tkanek roślinnych wykonała ich trójwymiarowe modele.

Biologia w 5a Biologia w 5a Biologia w 5a

W piątek 1 kwietnia p. Agnieszka Kowalik- wychowawczyni klasy 5a i p. Joanna Penkala-Smolec wychowawczyni oddziału przygotowawczego 4-6 , zorganizowały zajęcia integracyjne . Uczniowie 5a zaprosili do wspólnej zabawy rówieśników z Ukrainy . Dzieci nauczyły się i zatańczyły „Belgijkę”. Nic tak nie zbliża jak wspólna zabawa i taniec . Nawet bariera językowa nie była przeszkodą podczas zajęć.

Taneczna integracja  Taneczna integracja  Taneczna integracja  Taneczna integracja