Rok szkolny 2022/2023

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Okazji do czytania dzieciom jest wiele. Jedną z nich jest  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania,  obchodzony 29 września. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI (w czerwcu 2001r.) kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W spotkaniach czytelniczych w bibliotece szkolnej wzięły udział klasy 1a, 3a, 2a i 3b. Czytaliśmy opowiadanie "Morskie głębiny" z książki "Jesteś kimś wyjątkowym" Martyny Broda na temat odkrywania talentów. Po wysłuchaniu czytanego tekstu szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Co to jest talent? Jaką rolę odgrywa on w naszym życiu? Jakie jest jego znaczenie? W jaki sposób go okrywamy?
Pasowanie na czytelnika

W dniu 19 września uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników. W czasie wizyty w bibliotece odgadywali zagadki literackie. Poznali regulamin korzystania ze zbiorów. Po raz pierwszy wypożyczyli książki. Mamy nadzieję, że najmłodsi uczniowie polubią czytanie książek i będą chętnie odwiedzać naszą szkolną bibliotekę.


dzieci z książkami

 Rok szkolny 2021/2022


Konkurs „Czytamy wiersze Marii Konopnickiej”

W 2022 roku obchodzimy 180-tą rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, wielkiej polskiej poetki, publicystki i tłumaczki, jednej z najwybitniejszych pisarek literatury polskiej. 18 maja 2022 roku z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowany został konkurs głośnego czytania wierszy Marii Konopnickiej dla klas 2 i 3. Komisja Konkursu oceniała płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję oraz interpretację czytanego tekstu.

Wyniki konkursu:
Amelia Zawadka z klasy 3b – I miejsce
Lena Antoniuk i Zuzanna Osowska z klasy 3a – II miejsce
Olek Betański z klasy 2c i Irena Januszaniec z klasy 2b – III miejsce

Zwycięzcom konkursu gratulujemy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

 

Czytamy wiersze Marii Konopnickiej

znak NPRC
Konkursy promujące czytelnictwoSzkoła Podstawowa nr 158 im. Jana Kilińskiego bierze udział w realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”. W ramach programu zorganizowany został konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania” dla klas 3 oraz konkurs literacko-plastyczny pod nazwą „Konkurs Bajkowych Potworów” dla klas 0-8.

 

Wyniki Konkursu Bajkowych Potworów dla klas 0 - 8

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek zorganizowany został konkurs literacko-plastyczny pt. „Konkurs Bajkowych Potworów” dla klas 0 – 8. Ocenie podlegała: pomysłowość autora, oryginalność i innowacyjność pracy, walory graficzne, zgodność z tematyką i estetyka pracy.

Wyniki konkursu

I miejsce:
Hanna Żukowska – Formela, kl. 2b
Lena Czarnowska, kl. 2c
Yuliia Kopel, 2c
Fabian Łopacki, 2c

II miejsce:
Mikołaj Madej, kl. 0a
Varvara Ahavan, kl. 2c
Patrik Kolomevtsev, kl. 2c


Serdecznie gratulujemy!

 
pracepracerybokoteksmokshreksmok1ludzikiCzerwony Kapturek


Szkolny Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” dla klas 3, edycja III


Głośne czytanie ma wiele zalet. Uczy języka i rozwija słownictwo. Rozwija myślenie, wyobraźnię i wrażliwość moralną. Zapobiega uzależnieniu od mediów, pomaga w rozwiązywaniu problemów, ułatwia naukę w szkole. W dniu 15 października 2021 r. czytaliśmy głośno legendy warszawskie w bibliotece szkolnej.  Komisja Konkursowa oceniała wystąpienia uczestników konkursu pod względem płynności i bezbłędności czytania, wyrazistości i dykcji, interpretacji utworu.

 Mistrzami Pięknego Czytania w 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego w klasach trzecich zostali Lena Antoniuk i Hanna Skowrońska z klasy 3a oraz Amelia Zawadka z klasy 3b. Drugie miejsce zajęli Marek Sadowski z klasy 3a, Julian Pyszyński i Wojciech Nadolny z klasy 3b. Trzecie miejsce – Zuzanna Osowska z klasy 3a i Ksawery Trzciński z klasy 3b.

Serdecznie dziękujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu, wychowawcom klas trzecich, Komisji Konkursowej, widowni.


Mistrz Pięknego CzytaniaMistrz Pięknego CzytaniaMistrz Pięknego CzytaniaMistrz Pięknego Czytania

 

belka

Rok szkolny 2020/2021


Test wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w Internecie dla klas czwartych

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodziliśmy 9 lutego 2021 roku, klasa 4a wzięła udział w Teście wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w Internecie online.

Wyniki konkursu:

I miejsce zdobyli:
Rozalia Pogorzelska
Mikołaj Flis
Maciej Iwiński
Emilia Czapska
Sebastian Ostrowicz-Barów

II miejsce – Nikola Grzywacz

III miejsce:
Antoni Maksimczuk
Aiden Johnson
Julia Lisicka

Zwycięzcom gratulujemy!

Eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego 

W dniu 7 października odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego pt. „Moje miejsce na ziemi – Warszawa” w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów w kategorii wiekowej klasy 4-6 oraz klasy 7 i 8. Uczestnicy eliminacji mieli za zadanie dokonać wyboru utworu o cenionej wartości literackiej (wiersza, tekstu piosenki lub fragmentu prozy) oraz przygotować jego recytację.
Komisja Konkursu oceniała: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się następujące osoby:

Kategoria klasy 4-6
Rozalia Pogorzelska, kl. 4a, wiersz pt. „Warszawa” K.I. Gałczyńskiego,
Antoni Baranowski, kl. 6e, fragment książki pt. „Mirabelka” C. Harasimowicza,
Aleksy Kostro, kl. 6e, wiersz pt. „Nasza Warszawa” J. Brzechwy,
Karol Chilarzewski, kl. 6e, wiersz pt. „Tango Warszawa” A. Osieckiej

Kategoria klasy 7 i 8
Maria Werner –Malento, kl. 8d, tekst piosenki „Sen o Warszawie” Cz. Niemena

Wszystkim uczestnikom składamy podziękowania.
Finalistom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w rozgrywkach finałowych!

Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania" dla klas trzecich

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który obchodzimy od 2001 roku 29 września, w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pt. „Mistrz Pięknego Czytania” dla klas trzecich. Święto zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W czasie konkursu „Mistrz Pięknego Czytania” czytaliśmy warszawskie legendy o Syrence, Bazyliszku, Warsie i Sawie. Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Łucja Mach z klasy 3a, Filip Bojanowski z klasy 3c
II miejsce – Jowita Hejnrych z klasy 3b, Maria Batory z klasy 3c
III miejsce – Jan Werner – Malento i Zuzanna Zawiślak z klasy 3a, Fryderyk Barycki z klasy 3c

Gratulujemy tegorocznym Mistrzom Pięknego Czytania.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przygotowanie i zaangażowanie w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.