Logo  Uczniowie ze Starówki, to same zdolne główki!

Reprezentacja naszej szkoły w kat. chłopców rocznik 2009 i młodsi wygrali XXIV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Po zdobyciu złotego medalu na Mistrzostwach Warszawy dziś reprezentowaliśmy naszą szkołę, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy podczas Mistrzostw Mazowsza w piłce siatkowej. Po zaciętych meczach zajęliśmy pierwsze miejsce w bardzo dobrze obsadzonym turnieju w Kobyłce. W finale po pełnym emocji tie breaku pokonaliśmy drużynę gospodarzy 2-1.

Mistrzowie Mazowsza w piłce siatkowej Mistrzowie Mazowsza w piłce siatkowej Mistrzowie Mazowsza w piłce siatkowej Mistrzowie Mazowsza w piłce siatkowej

Logo   Uczniowie ze Starówki, to same zdolne główki!

Siatkarze z rocznika 2009 i młodsi wygrali LX Warszawską Olimpiadę Młodzieży. To historyczny sukces tej dyscypliny w naszej szkole. W drodze po złoto pokonaliśmy reprezentację dzielnic: Praga Północ, Ochota, Wawer, Wola, Bemowo i Żoliborz tracąc przy tym tylko jednego seta. Dnia 26 kwietnia uczniowie i trener odebrali gratulacje i upominki z rąk Burmistrza dzielnicy Śródmieście oraz Zastępcy Dzielnicy Śródmieście.

Mistrzowie Stolicy Mistrzowie Stolicy Mistrzowie Stolicy Mistrzowie Stolicy

Uczniowie ze Starówki, to same zdolne główki!

Reprezentacja siatkarzy rocznika 2009 i młodszych została mistrzem Śródmieścia w mini piłce siatkowej chłopców. W turnieju finałowym wygraliśmy z: SP nr 75 - 2-0 (25:6, 25:12), SP nr 210 - 2:0 (25:15, 25:19). Gratulacje dla zawodników i trenera.

Siatka Siatka Siatka Siatka Siatka Siatka

Od września 2021 r. jako szkoła dołączyliśmy do programu Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS). Jest to ogólnopolski projekt szkoleniowy prowadzony przez Polski Związek Piłki Siatkowej i Ministerstwo Sportu i Turystyki. SOS powstał w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. Obejmuje szkoły podstawowe i licea w całym kraju. Celem programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzację siatkówki w Polsce. Program ma przyczynić się do wyrównywania szans rozwoju sportowego młodzieży różnych środowisk. Uczniowie biorący udział w projekcie stanowią szerokie i stabilne zaplecze dla kadry narodowej i profesjonalnej ligi piłki siatkowej. Projekt wspiera również trenerów i ich rozwój poprzez cykle kursów, konferencji, szkoleń oraz dostęp do bazy dydaktycznej. To kolejny ważny krok dla rozwoju i popularyzacji siatkówki w naszej szkole.

Sos siatkówka

Uczniowie ze Starówki, to same zdolne główki!

We wtorek, 14. grudnia, odbyła się Śródmiejska Olimpiada Młodzieży w minisiatkówkę dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczennic z różnych klas: Magdalena Kwiatkowska- kapitan (kl. 7c), Maria Artymowska (kl. 7c), Natalia Królik (kl. 7c), Barbara Wieluńska (kl. 7c), Maja Bieniecka (kl. 7b), Hanna Kurek (kl. 7d), Lena Wudarczyk (kl. 7a), Maja Plikus (kl. 4c) NAJMŁODSZA UCZESTNICZKA ZAWODÓW. Rozegraliśmy 3 mecze i tylko w jednym z nich musieliśmy uznać wyższość szkoły nr 220. Mecz rozstrzygnął się po zaciętym tie-breaku. Pozostałe 2 mecze nasza drużyna wygrała, dzięki czemu uplasowała się na DRUGIM MIEJSCU. Gratulujemy srebrnego medalu!

sia sia