Akcje

Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczyna kolejną zbiórkę.
Tym razem  -naklejki i Słodziaki, które oddajemy do świetlicy.
Akcja trwa do 28 listopada.
Szczegóły u p. Joanny Czarnockiej

Szkolne Koło Wolontariatu drugi raz włącza się w akcję Fundacji Wszystkich Świętych.

Od 23.10 do 31 października (oprócz 29.10) w godzinach 7.30-8.00 oraz 15.30-16.00 będzie można nabyć znicz (6 złotych) lub cegiełkę w postaci naklejki fundacji (dowolna kwota).
Zebrane pieniądze przeznaczymy dla potrzebujących pomocy uczniów/ucznia/uczennicy z naszej szkoły.
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
Koordynatorzy SKW

Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczyna całoroczną zbiórkę nakrętek, które przeznaczamy dla Oskara i Oliwki.

Klasy 0-III przynoszą nakrętki w ostatnim dniu każdego miesiąca, a klasy IV-VIII na ostatnią godzinę wychowawczą w danym miesiącu.

W szkole przy wejściu, na tablicy wolontariatu i na drzwiach sali 28 znajdują się plakaty.

Wkręćmy się w pomaganie!

Świetlica i Szkolne Koło Wolontariatu zapraszają wszystkich chętnych o dobrym serduszku do udziału w akcji zbierania datków na rzecz Fundacji dla Szczeniąt Judytowo. Celem tej fundacji jest niesienie pomocy psim dzieciom, gdzie ich leczą, przygotowują do adopcji i szukają im ciepłych, kochających domów.

Najbardziej potrzebny asortyment to:
- koce, poszewki, prześcieradła, ręczniki
- podkłady na łóżko
- wszystko co ułatwia utrzymać porządek (proszki, płyny,)
- karma dla dorosłych psów
- karma dla szczeniąt

Zbiórkę rozpoczynamy od 04.10.2019 - do 15.11.2019
Klasy 0 - III asortyment przynoszą do świetlicy szkolnej
Klasy IV - VIII dostarczają przyniesione dary do Pani Agnieszki Jaskólskiej (sala 20 magazyn/zaplecze)

Bartek Chrzan to podopieczny Fundacji Pomóż i Ty. Jego pasja to podróże i samochody.
Kupując za 2 zł cegiełkę, możesz pomóc spełnić marzenie Bartka o skuterze inwalidzkim Companier.
Cegiełki w formie pomocy naukowych ( z języka polskiego, matematyki, historii itp.) można kupić u koordynatorek Szkolnego Koła Wolontariatu - pani Joanny Matryby i Renaty Chmielarz do dnia 31.10.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Zwracamy się do Państwa z propozycją udziału w siódmej edycji ogólnopolskiej kampanii PCK Gorączka Złota PCK.
Jak co roku, akcja prowadzona będzie na rzecz dzieci z terenu Warszawy .
Kampania ta zostanie przeprowadzona z myślą o zdobyciu środków na organizację wypoczynku letniego oraz wsparcie dzieci w organizacji zajęć pozaszkolnych.
Gorączka Złota PCK 2019 została objęta honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego .
Gorączka Złota PCK polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych.
Oprócz pozyskania środków kampania ma także wymiar społeczny: promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.
Placówka, która pozyska największą wagę „złotych” monet otrzyma nagrodę oraz dyplom.
Tegoroczna zbiórka trwa do 24 maja.
Serdecznie zapraszamy!!!

Koordynatorzy kampanii w szkole SP 158 ( Joanna Matryba i Renata Chmielarz)

Muzeum POLIN zaprasza do udziału w siódmej odsłonie akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

Warto dołączyć do akcji nagrodzonej tytułem najlepszej kampanii społecznej, która stanowi zarówno lekcję historii, jak i naukę szacunku i tolerancji. Tegoroczna akcja przebiegnie również w momencie szczególnym: rok 2019 jest w Warszawie rokiem Marka Edelmana – ostatniego przywódcy powstania i jednego z ocalałych z warszawskiego getta.

Muzeum POLIN zaprasza do udziału w akcji osoby, które ukończyły 14. rok życia. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie polin.pl/zonkile-2019.

Zadaniem wolontariuszy będzie rozdawanie papierowych kwiatów na ulicach Warszawy i informowanie o obchodzonej rocznicy. Osoby, które wezmą udział w tegorocznej odsłonie, będą miały okazję zwiedzić wystawę stałą Muzeum POLIN, uczestniczyć w warsztatach komunikacyjnych i spotkaniach ze świadkami historii, a także poznać historię warszawskiego getta. Każdy otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wolontariacie. Zgłoszenia można przesyłać do 24 lutego.

W 2014 roku na terytorium Ukrainy wybuchła wojna,ogromne obszary kraju zamieniły się we front walk.
Szczególnie obwody Doniecka i Ługańska ucierpiały w wyniku konfliktu a wraz z nimi miejscowa ludność a w szczególności dzieci.
Tysiące ludzi straciło swoje domy i musiało uciekać przed wojną.
Fundacja Budujmy Lepszy Świat w Ciągu Najbliższych Lat pragnie pomóc w przywróceniu spokoju i normalności dla poszkodowanych.
Co pragniemy dostarczyć na Ukrainę?:
Kurtki i ciepłą odzież
Buty
Spodnie
Koszulki oraz bieliznę
Plecaki
Czapki,szaliki oraz rękawiczki
Koce,kołdry,pościel,ręczniki
Środki czystości, środki higieny
Artykuły i przybory szkolne
Żywność o długim terminie przydatności do spożycia

Dziękujemy za każdą formę pomocy!

Drodzy Darczyńcy
Dziękujemy Wam za wsparcie i udział w 2 akcji Fundacji Wszystkich Świętych.
W naszej szkole ostatecznie udało się zebrać 242 złote i 37 groszy.
Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu.

W poniedziałek zakończyła się akcja "Przytul Misia". Udało się zebrać 26 pluszaków, które trafią do dzieci-świadków i ofiar wypadków. Dzięki Waszemu wsparciu, chociaż w małym stopniu uda się zminimalizować stres spowodowany tak traumatycznymi wydarzeniami.
Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych akcjach.

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu.

twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej