Akcje

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Zwracamy się do Państwa z propozycją udziału w siódmej edycji ogólnopolskiej kampanii PCK Gorączka Złota PCK.
Jak co roku, akcja prowadzona będzie na rzecz dzieci z terenu Warszawy .
Kampania ta zostanie przeprowadzona z myślą o zdobyciu środków na organizację wypoczynku letniego oraz wsparcie dzieci w organizacji zajęć pozaszkolnych.
Gorączka Złota PCK 2019 została objęta honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego .
Gorączka Złota PCK polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych.
Oprócz pozyskania środków kampania ma także wymiar społeczny: promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.
Placówka, która pozyska największą wagę „złotych” monet otrzyma nagrodę oraz dyplom.
Tegoroczna zbiórka trwa do 24 maja.
Serdecznie zapraszamy!!!

Koordynatorzy kampanii w szkole SP 158 ( Joanna Matryba i Renata Chmielarz)

Muzeum POLIN zaprasza do udziału w siódmej odsłonie akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

Warto dołączyć do akcji nagrodzonej tytułem najlepszej kampanii społecznej, która stanowi zarówno lekcję historii, jak i naukę szacunku i tolerancji. Tegoroczna akcja przebiegnie również w momencie szczególnym: rok 2019 jest w Warszawie rokiem Marka Edelmana – ostatniego przywódcy powstania i jednego z ocalałych z warszawskiego getta.

Muzeum POLIN zaprasza do udziału w akcji osoby, które ukończyły 14. rok życia. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie polin.pl/zonkile-2019.

Zadaniem wolontariuszy będzie rozdawanie papierowych kwiatów na ulicach Warszawy i informowanie o obchodzonej rocznicy. Osoby, które wezmą udział w tegorocznej odsłonie, będą miały okazję zwiedzić wystawę stałą Muzeum POLIN, uczestniczyć w warsztatach komunikacyjnych i spotkaniach ze świadkami historii, a także poznać historię warszawskiego getta. Każdy otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wolontariacie. Zgłoszenia można przesyłać do 24 lutego.

W 2014 roku na terytorium Ukrainy wybuchła wojna,ogromne obszary kraju zamieniły się we front walk.
Szczególnie obwody Doniecka i Ługańska ucierpiały w wyniku konfliktu a wraz z nimi miejscowa ludność a w szczególności dzieci.
Tysiące ludzi straciło swoje domy i musiało uciekać przed wojną.
Fundacja Budujmy Lepszy Świat w Ciągu Najbliższych Lat pragnie pomóc w przywróceniu spokoju i normalności dla poszkodowanych.
Co pragniemy dostarczyć na Ukrainę?:
Kurtki i ciepłą odzież
Buty
Spodnie
Koszulki oraz bieliznę
Plecaki
Czapki,szaliki oraz rękawiczki
Koce,kołdry,pościel,ręczniki
Środki czystości, środki higieny
Artykuły i przybory szkolne
Żywność o długim terminie przydatności do spożycia

Dziękujemy za każdą formę pomocy!

Drodzy Darczyńcy
Dziękujemy Wam za wsparcie i udział w 2 akcji Fundacji Wszystkich Świętych.
W naszej szkole ostatecznie udało się zebrać 242 złote i 37 groszy.
Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu.

W poniedziałek zakończyła się akcja "Przytul Misia". Udało się zebrać 26 pluszaków, które trafią do dzieci-świadków i ofiar wypadków. Dzięki Waszemu wsparciu, chociaż w małym stopniu uda się zminimalizować stres spowodowany tak traumatycznymi wydarzeniami.
Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych akcjach.

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu.

Zarząd oraz Rada Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy we współpracy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego
i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie zapraszają do udziału w zbiórce pluszowych misiów dla
poszkodowanych dzieci przewożonych karetkami.

Przebyte urazy, nieznane osoby, medyczna aparatura i pośpiech, które towarzyszą podróży karetką mogą wywołać niepokój szczególnie wśród najmniejszych pacjentów. Możemy im jednak pomóc odnaleźć się w nowej sytuacji. Co możemy zrobić? Podzielić się przytulanką, która ukoi nerwy i doda odwagi maluchom!
Ze względu na wymogi sanitarne prosimy o dzielenie się wyłącznie nowymi zabawkami.

Zbiórka maskotek odbędzie się od 17 września do 15 października br.
Pluszaki oddajemy do pań: Renaty Chmielarz i Joanny Matryby.