loading...
  Klasy siatkarskie
 
 

W klasach sportowych Szkoły Podstawowej nr 158 w Warszawie trenują dzieci z klas 1 - 8. Młodym sportowcom gwarantujemy: wysoki poziom szkolenia sportowego, od 3 treningów (45 min) tygodniowo w klasach pierwszych do 8 treningów (1,5 godz.) tygodniowo w klasach ósmych oraz cztery godziny wychowania fizycznego tygodniowo.
Wszystkie zajęcia i treningi są prowadzone przez doświadczonych trenerów, nauczycieli WF - wychowawców, wielokrotnych mistrzów i rekordzistów Polski. Szkoła oferuje doskonałe warunki do nauki i uprawiania sporu. Doświadczona kadra trenerska, jak i doskonałe grono pedagogiczne potrafią wspierać swych uczniów w każdej trudnej sytuacji. Szkoła są znana i ceniona, toteż trafiają tu dzieci i młodzież, umiejący godzić naukę ze sportem.

  Klasy pływackie

W klasach pływackich Szkoły Podstawowej nr 158 w Warszawie trenują dzieci z klas 1 - 8. Młodym sportowcom gwarantujemy: wysoki poziom szkolenia sportowego, od 3 treningów (45 min) tygodniowo w klasach pierwszych do 8 treningów (1,5 godz.) tygodniowo w klasach ósmych oraz cztery godziny wychowania fizycznego tygodniowo. Wszystkie zajęcia i treningi są prowadzone przez doświadczonych trenerów, nauczycieli WF - wychowawców, wielokrotnych mistrzów i rekordzistów Polski. Szkoła oferuje doskonałe warunki do nauki i uprawiania sporu. Doświadczona kadra trenerska, jak i doskonałe grono pedagogiczne potrafią wspierać swych uczniów w każdej trudnej sytuacji. Szkoła są znana i ceniona, toteż trafiają tu dzieci i młodzież, umiejący godzić naukę ze sportem. Szkolenie opiera się głównie na nauczaniu techniki pływania wszystkimi stylami. Prawidłowa technika i naturalny rozwój dają szansę wyszkolenia zawodników najwyższej klasy. Co roku uczniowie naszej placówki są powoływani do Kadry Wojewódzkiej oraz ścisłej Kadry Polski Juniorów. Reprezentują Polskę na imprezach międzynarodowych. Zdobywają medale Mistrzostw Polski oraz wszelakich zawodów ogólnopolskich i wojewódzkich.

  Klasy piłkarskie

Nasza Szkoła przy współpracy z klubem piłkarskim Polonia Warszawa współtworzy czołową Akademię Piłkarską na Mazowszu. Uczniowie uprawiający piłkę nożną mają doskonałą możliwość do optymalnego rozwoju zarówno dydaktycznego jak i sportowego. Godziny zajęć treningowych dopasowane są do godzin zajęć lekcyjnych, dzięki czemu nasi uczniowie mają odpowiednio dużo czasu na naukę i rozwój innych talentów. Oprócz treningów piłkarskich trenerzy prowadzą zajęcia mające na celu kształtowanie ogólnego rozwoju uczniów (akrobatyka, gimnastyka). Dwa razy do roku grupy piłkarskie wyjeżdżają na zgrupowania piłkarskie, w zimę i w lato. Uczniowie klas piłkarskich dodatkowo biorą udział w rozgrywkach ligowych organizowanych przez MZPN, jak również w licznych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Miarą sukcesu dla naszej Akademii piłkarskiej nie jest ilość zdobytych medali w rywalizacji z najlepszymi zespołami w Polsce i na Mazowszu, choć na tym polu możemy poszczycić się corocznymi osiągnięciami, ale ilość zawodników która wychodzi z naszej Akademii i gra w zespołach I i II ligi oraz w reprezentacjach Polski.Mało który klub w Polsce może pochwalić się tak dużą liczbą wychowanków grających na tak wysokim poziomie, co jest dla nas olbrzymią satysfakcją i zachętą do dalszej pracy.Znakomici trenerzy, coraz lepsza baza treningowa, wspaniałe warunki do nauki w Szkole Podstawowej i Liceum, marka klubu - sprzyjają szlifowaniu piłkarskich talentów, których w Polsce nie brakuje. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy marzą o piłkarskiej karierze do rozpoczęcia nauki w Szkole Podstawowej nr 158 i przybrania Czarnej Koszuli, co oprócz dumy nie jest co prawda gwarantem spełnienia piłkarskich marzeń, ale wspaniałą szansą do ich realizacji

  Klasy ogólne


W naszej szkole dzieci mogą łączyć kształcenie ogólne z rozwojem sprawności fizycznej. System szkolenia jest ściśle zintegrowany z nauczaniem, a treningi są wpisane w plan lekcji. Młodzież uczy się w 20 oddziałach, spośród których 9 to klasy ogólnodostępne, a 11 to klasy sportowe. Szkolenie sportowe z zakresu pływania realizowane jest w klasach 1 – 3 i 4 – 8, piłka nożna w klasach 4 – 8, oferujemy również szkolenie siatkarskie w klasie 4, 5, 7 i 8. Szkoła prowadzi szkolenie sportowe we współpracy z Miejskim Klubem Sportowym MKS Polonia Warszawa oraz Uczniowskim Klubem Sportowym MKS Polonia Warszawa.

Dbamy, aby nasi uczniowie mieli zapewnioną wysoką jakość nauczania, wychowania i opieki. Organizujemy zajęcia pozalekcyjne oraz zajęcia wspierające indywidualny rozwój ucznia. Jesteśmy Szkołą Przyjazną dla Uczniów z Dysleksją. Bierzemy aktywny udział w życiu kulturalnym stolicy poprzez wyjścia do teatrów, lekcje muzealne, udział w grach miejskich, realizujemy projekty, np. Varsavianistycznej Szkoły.
Naszym uczniom zapewniamy klimat życzliwości, profesjonalizmu, aby młodzież czuła się w naszej szkole bezpiecznie. Uczniowie mają duży wpływ na atmosferę, jaka panuje w naszej szkole. Samorząd Uczniowski jest organizatorem wielu akcji, dyskotek czy pomocy potrzebującym dzieciom i zwierzętom.

W klasach IV-VII wspieramy wszechstronny rozwój naszych uczniów, staramy się zapobiegać zachowaniom problemowym, ryzykownym oraz wspomagamy wychowawczą funkcję rodziny w procesie wspierania uczniów w rozwoju ku pełnej dojrzałości w sferze fizycznej, emocjonalnej, intelektualnej, duchowej i społecznej. Proces wychowania wzmacniamy i uzupełniamy poprzez działania z zakresu profilaktyki problemów dzieci i młodzieży, zapewniając pomoc psychologiczno-pedagogiczną oraz zajęcia z logopedą,.

Promujemy zdrowy styl życia; kształtujemy nawyki aktywności fizycznej. Zdobyliśmy certyfikat WF z klasą. Zapewniamy całodzienną opiekę pielęgniarską.
Jesteśmy też szkołą przyjazną obcokrajowcom W naszych klasach uczą się dzieci, np. z Kanady, Syrii, Czeczenii, Ukrainy.

Stale modernizujemy naszą placówkę. Nasi uczniowie maja do dyspozycji wyremontowane boisko, sale gimnastyczne, uczniowie z klas o profilu sportowym trenują na obiektach MKS Polonia Warszawa. To sprawia, że nasza szkoła zapewnia doskonałe warunki do rozwijania swoich umiejętności sportowych. W tym roku szkolnym możemy pochwalić się nową świetlicą oraz nowoczesnymi pracowniami fizyczną i chemiczną. Dużą popularnością wśród uczniów cieszy się szkolna stołówka, w której posiłki są przygotowywane na miejscu. Zapewnia wszystkim uczniom pyszne posiłki od śniadania, aż do podwieczorku włącznie.

Naszym celem jest przygotowanie uczniów do podejmowania samodzielnych decyzji w poczuciu odpowiedzialności za własny rozwój.

  Klasy 1 - 3

Nasza szkoła jest kameralna. Dzięki temu znamy dobrze naszych podopiecznych, żadne dziecko nie jest tu anonimowym numerem statystycznym. Uczniowie klas młodszych mają stałych wychowawców, co zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Wiemy, jak bardzo najmłodsi przywiązują się do swoich nauczycieli, dlatego ważne jest dla nas, by uczniowie nie bali się powakacyjnych powrotów do szkoły, w której nie wiadomo, kto będzie w danym roku wychowawcą klasy, czy np. nauczycielem języka angielskiego. Dokładamy wszelkich starań, by nasi wychowankowie czuli się u nas bezpiecznie i osiągnęli jak najlepsze wyniki w nauce.

W naszej szkole zapewniamy stałą opiekę specjalistów: psychologa, logopedy, reedukatora i pedagoga szkolnego. Nad zdrowiem dzieci codziennie czuwa pielęgniarka. Każdemu dziecku może więc być udzielona natychmiastowa, fachowa pomoc.

Sale klas I - III umiejscowione są na pierwszym piętrze budynku. W każdej z nich znajdują się kąciki tematyczne oraz miejsce z dywanem, przeznaczone do swobodnej zabawy. Każdy uczeń posiada własną półkę w klasowych szafkach, dzięki czemu niepotrzebne do pracy domowej podręczniki lub przybory może pozostawić w szkole. Staramy się w ten sposób odciążyć tormister ucznia.

Po lekcjach zapewniamy dzieciom opiekę w świetlicy szkolnej. Dla chętnych mamy również bogatą ofertę nieodpłatnych zajęć dodatkowych.

Niewątpliwym atutem naszej szkoły jest zaplecze sportowe: wyremontowane boisko szkolne (główna część do gry w piłkę nożną, mniejsze boisko do gry w koszykówkę, bieżnie treningowe do konkurencji lekkoatletycznych), sala gimnastyczna oraz stała współpraca z klubem MKS Polonia Warszawa. Nasi wychowankowie wciąż zdobywają puchary i inne nagrody nie tylko w zawodach na terenie Warszawy, ale też wojewódzkich i ogólnopolskich. Zapisując dziecko do klasy pierwszej możecie Państwo wybrać profil: ogólny lub sportowy.

Po wyczerpującym dniu lekcyjnym zapewniamy dzieciom ciepły obiad w naszej stołówce szkolnej. Wszystkie posiłki przygotowywane są "na miejscu" przez nasze znakomite Panie Kucharki. Nie ma więc obawy, że obiad z firmy cateringowej "nie dojedzie na czas" lub będzie z nieświeżych produktów.

Przyjdźcie do nas! Czekamy właśnie na Was i Wasz Największy Skarb - Wasze Dziecko.

  Oddział przedszkolny

W zerówce witamy was
przyjaciół znajdziecie w nas
mamo, tato, śmiej się, śmiej!
Bo w naszej szkole jest O.K!

Czekają już zeszyty
kredki, rysunkowy blok.
Będziemy się uczyli
zawsze pilnie, cały rok.

Zamiast mamy Panią tu mam,
bardzo dużo wierszyków znam.
Śpiewam i tańczę, wesoło mi,
i tak płyną w zerówce dni.

Młodsi starszacy, starsi uczniowie!
Niech w naszej szkole, każdy się dowie,
Że nikt z nas nie jest już przedszkolakiem,
Raczej w zerówce uczniem, straszakiem!

Każdy z nas to uczeń – chwat,
Mamy prawie siedem lat,
Chcesz być z nami, to się śmiej,
Ta zerówka jest OK!