Dzisiaj był ostatni dzień w tym roku szkolnym, bardzo dziwnym i trudnym dla wszystkich. Uczniowie klas 1-3 jako pierwsi w szkole spotkali się ze swoimi Paniami. Była część oficjalna i rozdanie świadectw oraz książek i dyplomów, a następnie były niespodzianki i pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie klas trzecich po raz ostatni spotkali się ze swoimi wychowawczyniami.  Były łzy i wzruszenie. Teraz nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Wakacje właśnie się rozpoczęły! Hura!

Zakończenie roku szkolnego w kl.1-3  Zakończenie roku szkolnego w kl.1-3  Zakończenie roku szkolnego w kl.1-3  Zakończenie roku szkolnego w kl.1-3

W ostatnim tygodniu nauki Pani Pielęgniarka przeprowadziła w klasach 1-3 pogadanki na temat „Bezpieczne wakacje!”. Przypomniała o bezpieczeństwie na wodą, w górach, w lesie, w mieście, w czasie wyjazdów na obozy oraz sprawdziła znajomość telefonów alarmowych. Były prezentacje oraz filmy. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Bezpieczne wakacje w kl.1-3  Bezpieczne wakacje w kl.1-3  Bezpieczne wakacje w kl.1-3  Bezpieczne wakacje w kl.1-3

W klasie 1b zakończył się projekt „Wiosna”, który był realizowany w formie lapbooków, czyli książeczek własnej roboty. Uczniowie umieścili w nich różne informacje o wiośnie oraz wydarzeniach klasowych. Były pierwsze kwiaty wiosenne, daty ważnych świąt i dni, informacje matematyczne i różne inne ciekawostki, np. wycieczka do ZOO.

Lapbooki w 1b  Lapbooki w 1b  Lapbooki w 1b  Lapbooki w 1b

Dzieciaki ze Starówki, to same zdolne główki!
Pod koniec 2020 roku odbyła się w trybie zdalnym XV edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”. Oto ogłoszone ostatnio wyniki: III miejsce z naszej szkoły zajęli – Laura Jaczewska z klasy 1b i Leonard Dudkowski z klasy 2b. Gratulujemy!

Dzieciaki ze Starówki, to same zdolne główki!
Za nami cały rok wielkiej przygody z programowaniem. Czy to była nauka, czy zabawa? Niewielu uczniów utożsamia lekcje informatyki z nauką. I dobrze! Można się uczyć przez zabawę. :-) Orientacja względem osi X, Y z wartościami dodatnimi i ujemnymi, obliczenia zegarowe, działania warunkowe lub w pętlach i wiele innych zadań... 2a i 2b już się na tym znają! Zapraszamy Was do obejrzenia naszych projektów. Są już dostępne na stronach międzynarodowych. Jesteśmy sławni! :-)
Linki do prac dzieci poniżej:

Zajęcia komputerowe w klasach drugich  Zajęcia komputerowe w klasach drugich  Zajęcia komputerowe w klasach drugich  Zajęcia komputerowe w klasach drugich

Dzieciaki ze Starówki, to same zdolne główki!
W czerwcu w klasach 1-3 w sposób szczególny przyglądaliśmy się naszym talentom. Odkrywaliśmy. Nazywaliśmy. Rozwijaliśmy. Pokazaliśmy też to naszym rówieśnikom z innych klas zapisując i rysując NASZE TALENTY na klasowych plakatach.

Nasze talenty  Nasze talenty  Nasze talenty  Nasze talenty

Pod koniec maja Pani Pielęgniarka przeprowadziła w klasach 1-3 pogadanki na temat „Nie pal przy mnie, proszę!”. Przekazała wiedzę dotyczącą szkodliwego wpływu dymu tytoniowego na zdrowie człowieka. Opowiedziała również o biernym i czynnym paleniu, a uczniowie aktywnie opowiadali, jak należy bronić się przed wdychaniem dymu papierosowego. Dowiedzieli się także, dlaczego w niektórych miejscach publicznych nie można palić papierosów.

Nie pal, proszę kl.1-3  Nie pal, proszę kl.1-3  Nie pal, proszę kl.1-3  Nie pal, proszę kl.1-3