Tuż przed zakończeniem roku szkolnego 3a wybrała się do Torunia. Wszystkie dzieci nie mogły się wprost doczekać wyjazdu. Nic dziwnego, bo cały pobyt był zapełniony atrakcjami. Pierwszego dnia zwiedziliśmy z przewodnikiem toruńską Starówkę, Muzeum Kopernia i ruiny Zamku Krzyżackiego, w którego lochach największą atrakcją okazała się sala strachów. Były piski, krzyki i masa zdjęć ze zjawami. Po takich przeżyciach obiad smakował wyśmienicie! Bardzo późnym wieczorem zaliczyliśmy jeszcze plac zabaw. :-) Drugiego dnia odwiedziliśmy w Planetarium Bazę Mars#17 i obejrzeliśmy film o kosmosie. Musieliśmy się bardzo spieszyć, by zdążyć zakupić pamiątki przed warsztatami wyrobu pierników i zwiedzeniu Muzeum Piernika (w tym czasie nasze pierniczki się pięknie upiekły). Nie zabrakło też dużej porcji lodów na zakończenie wycieczki. W pociągu żegnaliśmy Toruń piernikami i łezką w oku... Do Warszawy wróciliśmy szczęśliwi i w pełni uzbrojeni - po zakupie łuków, toporów i innych średniowiecznych militariów. ;-)

3a na wycieczce w Toruniu  3a na wycieczce w Toruniu  3a na wycieczce w Toruniu  3a na wycieczce w Toruniu

Nasza klasa korzysta z możliwości, jakie pojawiły się po otwarciu ośrodków kultury. Jedną z wycieczek, na którą czekaliśmy ponad pół roku, była wizyta w Centrum Nauki KOPERNIK. Znacie to miejsce, więc domyślacie się, że zabawa i nauka to wyśmienite połączenie. Czas upłynął nam błyskawicznie!

3a w CNK  3a w CNK  3a w CNK  3a w CNK

To było nasze ostatnie muzyczne spotkanie w SCEK-u. Pomimo trwającej pandemii, udało nam się zrealizować cały cykl spotkań. Bardzo dziękujemy Paniom Prowadzącym za dobrą zabawę i dużą porcję wiedzy, która została przekazana w formie zabaw i muzycznych zadań. Zajęcia polecamy innym klasom - już w następnym roku szkolnym. :-)

Ostatnie warsztaty muzyczne w kl.3a  Ostatnie warsztaty muzyczne w kl.3a  Ostatnie warsztaty muzyczne w kl.3a  Ostatnie warsztaty muzyczne w kl.3a

Co tu dużo mówić... :-) Sami zobaczcie, jak wyglądał Dzień Dziecka w naszej klasie. Według dzieciaków z 3a, był to najlepszy Dzień Dziecka w ich życiu. Wierzymy! :-) Większość stanowczo odmówiła zejścia z drzewa i powrotu do szkoły. Co ich ściągnęło w końcu na dół? Proste - kolejna niespodzianka. Pizza... ;-)

Kl.3a w Parku Linowym  Kl.3a w Parku Linowym  Kl.3a w Parku Linowym  Kl.3a w Parku Linowym

Dzień Dziecka klasa 3c spędziła na wycieczce w Stadninie "Pociecha". Było zwiedzanie stajni, gdzie pracownik opowiadał o tym, jak się pielęgnuje konie. Następnie dzieciaki szczotkowały je, a później zobaczyły, jak kowal zakłada podkowy. W nagrodę za prawidłowe przeprowadzenie końskiej toalety, każde dziecko mogło pojeździć na koniu. Dzieciaki miały również okazję zobaczyć alpaki. Na zakończenie było ognisko i pieczone kiełbaski oraz świetna zabawa na placu zabaw. Naprawdę było fantastycznie!

Wycieczka kl.3c  Wycieczka kl.3c  Wycieczka kl.3c  Wycieczka kl.3c

W poniedziałek klasy 1b i 2b wybrały się na wycieczkę do ZOO, a każda wybrała inną trasę zwiedzania. Odwiedziliśmy małpiarnię, gady, bezkręgowce, oceanarium oraz widzieliśmy słonie, żyrafy, hipopotamy, nosorożce i wiele innych zwierząt na swoich wybiegach. Flamingi niezmiennie były różowe (oczywiście za sprawą diety), gepardy wysmukłe, niedźwiedzie polarne z powodu temperatury rozpłaszczone na kamieniu, a wydry słodziutko tulące się do siebie. Mieszkające w ZOO bociany akurat dostały coś na obiad i nie były to żaby. Dzieciaki z 1b mogły również poszaleć na placu zabaw, a w miedzy czasie były również lody. Wszyscy byli zadowoleni, tylko nogi trochę bolały.:)

1b i 2b w ZOO  1b i 2b w ZOO  1b i 2b w ZOO  1b i 2b w ZOO

Powrót do szkoły przywitaliśmy muzycznie - wyjściem na warsztaty. Pomimo pandemii udało się nam uczestniczyć w kolejnym spotkaniu. Było radośnie i głośno, czyli wraca powoli normalność.:-) Wraz z prowadzącymi odkrywaliśmy tym razem dźwięki instrumentów dętych.

3a na warsztatach muzycznych  3a na warsztatach muzycznych  3a na warsztatach muzycznych  3a na warsztatach muzycznych