Klasa 2b była na ostatnim w tym roku szkolnym koncercie z cyklu „Zagraj ze mną na… puzonie – grupa instrumentów dętych blaszanych”. Jak zawsze wysłuchaliśmy wielu utworów granych na trąbce i puzonie z akompaniamentem fortepianu oraz poznaliśmy ich budowę. W tym roku poznaliśmy większość instrumentów wchodzących w skład orkiestry.

2b na koncercie     2b na koncercie     2b na koncercie     2b na koncercie

Miłość, Miłość, Miłość!!! Odmienia brzydotę w piękno, a zło w dobro! Tego dowiedziały się klasy 1a i 2a z przedstawienia teatralnego pt. „Piękna i Bestia”, wystawionego przez Teatr Muzyczny Syrenka. Wzruszające sceny, piękne dekoracje i stroje oraz muzyka zapraszająca do tańca. Polecamy!

1a i 2a w Teatrze     1a i 2a w Teatrze     1a i 2a w Teatrze     1a i 2a w Teatrze

Podczas naszego ostatniego wyjścia na koncert, mogliśmy słuchać dźwięków nie jednego instrumentu, ale aż czterech. Artyści zaprezentowali utwory na altówkę, puzon, trąbkę i fortepian. Światowej sławy kompozytorów też było wielu, np.: F. Chopin, A. Corelli, G. Tartini, K. Krupiński i inni. A dlaczego muzyka łagodzi obyczaje? :-) Przy pięknych nutach, 3 uczniów zupełnie odleciało w świat muzyki. Po koncercie nie można było ich... dobudzić. ;-)

1b na koncercie     1b na koncercie     1b na koncercie     1b na koncercie

Klasa 3a wybrała się do Teatru Capitol na spektakl pt. „Brzechwa 2020”. Wiersze Jana Brzechwy to nie nuda… To dużo poczucia humoru, kolorów, również muzyki i publiczność angażująca się, gdy aktorzy mówili znane wiersze poety tj. „Samochwała”, „Na straganie” i wiele innych. Polecamy!

3a w Teatrze Capitol     3a w Teatrze Capitol     3a w Teatrze Capitol     3a w Teatrze Capitol

W tym tygodniu odwiedziliśmy Centrum Wielokulturowe. Naszym przewodnikiem po Afryce był rodowity Etiopczyk, który opowiedział nam wiele ciekawostek o swoim kraju i całym kontynencie. Najweselszym momentem była gra na instrumentach perkusyjnych. Daliśmy radę!

1b na zajęciach wielokulturowych     1b na zajęciach wielokulturowych     1b na zajęciach wielokulturowych     1b na zajęciach wielokulturowych

22 kwietnia klasa 2b wybrała się na zajęcia filmowe w SCEK-u i obejrzała film pt. „Tajemnica Zielonego Królestwa”. Jego tematyka pasowała do Dnia Ziemi, ponieważ opowiada o obrońcach lasu Liścianach walczących z „niszczycielami” Bagiennymi. To film o poświęceniu, bohaterstwie, przyjaźni oraz szacunku do przyrody. Niesamowita animacja, szybkie zwroty akcji, humor, a na dodatek piosenkę tytułową wykonuje Beyonce. Nie widzieliście, to polecamy!

Dzień Ziemi 2b w SCEK-u     Dzień Ziemi 2b w SCEK-u     Dzień Ziemi 2b w SCEK-u     Dzień Ziemi 2b w SCEK-u

Chociaż wciąż jest jeszcze chłodno, przyroda budzi się już do życia. Mogli się o tym przekonać najmłodsi uczniowie z klasy 1b. Naszym zadaniem było nie tylko oglądanie kwiatów i pąków, ale staraliśmy się je badać i porównywać. Nie obyło się też bez ciekawostek. Kwiatki kojarzyły nam się dość jednoznacznie. Z pełnym zaskoczeniem oglądaliśmy więc wiszące kwiatostany drzew liściastych. Na początku naszej wycieczki nikt nie miał pojęcia, co to właściwie jest. :-)

1b w Parku Krasińskich     1b w Parku Krasińskich     1b w Parku Krasińskich     1b w Parku Krasińskich