Klasa 7b właśnie zakończyła zimowe zgrupowanie przygotowawcze. Celem było budowanie formy przed Mistrzostwami Polski Szkół Sportowych. Obok treningu specyficznego dla pływaków znalazły się również jednostki treningowe S&C (przygotowanie motoryczne). Zajęcia pliometryczne oraz balistyczne podnosiły sprawność naszych pływaków na wyższy poziom. Dodatkowo korzystaliśmy z form regeneracji- hydroterapii kontrastowej oraz rozciągania statycznego. Wszystko zgrywała w całość odpowiednia dieta- paliwo naszych sportowców. Za miesiąc główne starty. Trzymajcie kciuki.
Olecko 2022  Olecko 2022  Olecko 2022

Klasa 3b i 4c udały się w podróż do Chęcin, gdzie doświadczyli i odpoczęli. Uczniowie przeżyli wiele przygód: badali historię i legendy, poszukiwali skarbów, chodzili w jaskiniach, zdobywali szczyty górskie, tropili nocą, badali przyrodę. Wycieczka intensywna i wymagająca, lecz sprawiła ogromną radość.

Chęciny 3b i 4c Chęciny 3b i 4c Chęciny 3b i 4c Chęciny 3b i 4c Chęciny 3b i 4c Chęciny 3b i 4c Chęciny 3b i 4c Chęciny 3b i 4c Chęciny 3b i 4c Chęciny 3b i 4c

Jak na klasę sportową przystało, odwiedziliśmy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Na początku wysłuchaliśmy bardzo ważnego wykładu Pani Policjant o bezpieczeństwie, następnie zwiedziliśmy z Panią przewodnik Muzeum, w którym znajdują się między innymi medale, nagrody, sprzęt sportowy i wiele cennych informacji o najlepszych sportowcach. A czy wiecie z czego zrobiona była pierwsza piłka do piłki nożnej? Piłkarze z klasy 4c już wiedzą, że była ona z pęcherza świni, wypełniona trocinami.

centrum oilimpijskie centrum oilimpijskie

Klasa 7c odwiedziła "Stacja Muzeum" gdzie poznała historię kolejnictwa oraz mogła zwiedzić jedyny w Europie tak zachowany pancerny pociąg.

7c 7c 7c 7c 7c

Wycieczka to fajna sprawa. Dzieci odkrywali uroki Puszczy Świętokrzyskiej, zdobyli Łysą Górę, edukowali się z zakresu geografii i historii miasta Sandomierz. Chodziliśmy Podziemną Trasą Turystyczną i Wąwozem Królowej Jadwigi, w miejscowości Ujazd i na zamku Krzyżtopór poczuliśmy się jak prawdziwi rycerze a niektórzy nawet jak księżniczki. Szkoda, że nasze spotkanie ze średniowieczem było takie krótkie.

Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka

Uczniowie klasy 8d odwiedzili Centrum Wielokulturowe. To jedna z instytucji zajmująca się sprawami cudzoziemców, imigrantów  i uchodźców, którzy w wyniku różnych okoliczności życiowych znaleźli się w naszym kraju. Centrum wspiera integrację międzykulturową, koordynuje pomoc finansową i materialną dla uchodźców i prowadzi działalność informacyjno-edukacyjną. Podczas lekcji uczniowie pracując w grupach zastanawiali się nad przyczynami imigracji i jej skutkami w aspekcie emocjonalnym, społecznym i kulturowym.

Lekcja w Centrum Wielokulturowym  Lekcja w Centrum Wielokulturowym  Lekcja w Centrum Wielokulturowym  Lekcja w Centrum Wielokulturowym  Lekcja w Centrum Wielokulturowym

Kolejna klasa piłkarska sprawdzała swoją swoje logiczne myślenie, sprawność fizyczną i zręczność manualną, odkrywając tajemnice 25. pokoi wykutego w skale labiryntu parku rozrywki TEPFactor.

7d w TEPFactor7d w TEPFactor 7D w TEPFactor 7D w TEPFactor

7D w TEPFactor 7D w TEPFactor 7D w TEPFactor