Dzieciaki ze Starówki, to same zdolne główki!

W 2022 roku obchodzimy 180-tą rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, wielkiej polskiej poetki, publicystki i tłumaczki, jednej z najwybitniejszych pisarek literatury polskiej. 18 maja 2022 roku z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowany został konkurs głośnego czytania wierszy Marii Konopnickiej dla klas 2 i 3. Komisja Konkursu oceniała płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję oraz interpretację czytanego tekstu. A oto wyniki: I miejsce – Amelia Zawadka z klasy 3b, II miejsce – Lena Antoniuk i Zuzanna Osowska z klasy 3a, III miejsce – Olek Betański z klasy 2c i Irena Januszaniec z klasy 2b. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zwycięzcom konkursu gratulujemy.

Konkurs czytelniczy     Konkurs czytelniczy     Konkurs czytelniczy     Konkurs czytelniczy

Klasa 2b była na ostatnim w tym roku szkolnym koncercie z cyklu „Zagraj ze mną na… puzonie – grupa instrumentów dętych blaszanych”. Jak zawsze wysłuchaliśmy wielu utworów granych na trąbce i puzonie z akompaniamentem fortepianu oraz poznaliśmy ich budowę. W tym roku poznaliśmy większość instrumentów wchodzących w skład orkiestry.

2b na koncercie     2b na koncercie     2b na koncercie     2b na koncercie

W naszej klasie 1b zaczęliśmy naukę programowania. Na razie, małymi kroczkami, zapoznajemy się z podstawowymi komendami. I wiecie co? Komputer nas rozumie, gdy wydajemy mu polecenia! :-) Może ktoś zostanie programistą?

1b programuje     1b programuje     1b programuje     1b programuje

Z wizytą do naszej szkoły przyszedł Pan Policjant. Na spotkaniu z klasami 1b i 1c, bardzo obrazowo tłumaczył, co to znaczy poszanowanie cudzej własności i jakie są konsekwencje kradzieży - nie tylko u dorosłych. Wszyscy słuchaliśmy ostrzeżeń z wielką uwagą. Pan Policjant ma nadzieję, że następnym razem porozmawiamy o czymś przyjemniejszym. My też mamy taką nadzieję... Najchętniej słuchalibyśmy opowieści o policyjnych akcjach, oglądalibyśmy prawdziwą broń i kajdanki. Dziękujemy za wizytę w naszych klasach!

1b i 1c - spotkanie z Policjantem     1b i 1c - spotkanie z Policjantem     1b i 1c - spotkanie z Policjantem     1b i 1c - spotkanie z Policjantem

Miłość, Miłość, Miłość!!! Odmienia brzydotę w piękno, a zło w dobro! Tego dowiedziały się klasy 1a i 2a z przedstawienia teatralnego pt. „Piękna i Bestia”, wystawionego przez Teatr Muzyczny Syrenka. Wzruszające sceny, piękne dekoracje i stroje oraz muzyka zapraszająca do tańca. Polecamy!

1a i 2a w Teatrze     1a i 2a w Teatrze     1a i 2a w Teatrze     1a i 2a w Teatrze

Warszawska Akcja "Lato w Mieście" 2022 w naszej szkole odbędzie się w terminie 25.07 - 05.08.2022r. Zapisy startują od 10.05. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji znajdują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl
Zapraszamy

Podczas naszego ostatniego wyjścia na koncert, mogliśmy słuchać dźwięków nie jednego instrumentu, ale aż czterech. Artyści zaprezentowali utwory na altówkę, puzon, trąbkę i fortepian. Światowej sławy kompozytorów też było wielu, np.: F. Chopin, A. Corelli, G. Tartini, K. Krupiński i inni. A dlaczego muzyka łagodzi obyczaje? :-) Przy pięknych nutach, 3 uczniów zupełnie odleciało w świat muzyki. Po koncercie nie można było ich... dobudzić. ;-)

1b na koncercie     1b na koncercie     1b na koncercie     1b na koncercie

Zaczynamy pracę samodzielną z tekstem popularnonaukowym. Na rozgrzewkę wzięliśmy temat o gadach. Każdy wylosował kartę z nazwą, a potem były już tylko poszukiwania osobnika w albumach i Internecie. Trudno nam było określić, co dziwniejsze: nazwy niektórych gadów, czy ich wygląd. Oceńcie sami!

1b - Czy znasz te gady?     1b - Czy znasz te gady?     1b - Czy znasz te gady?     1b - Czy znasz te gady?

W maju odbyły się zajęcia profilaktyczne Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych: w klasie 2a – „Kiedy dotyk rani”  i w 2b – „Ja w konflikcie”. Uczniowie w formie warsztatowej ćwiczyli umiejętności społeczne: pomaganie słabszym, kulturalne komunikowanie się z rówieśnikami,  poszanowanie intymności drugiej osoby oraz sposoby rozwiązywania sytuacji konfliktowych i zapobieganie przemocy. Wszystkie zdobyte umiejętności mają wspomóc rozwój emocjonalno-społeczny naszych dzieci.

Zajęcia profilaktyczne w 2a i 2b     Zajęcia profilaktyczne w 2a i 2b     Zajęcia profilaktyczne w 2a i 2b     Zajęcia profilaktyczne w 2a i 2b

Po majowych świętach, w klasie 2a odbyły się warsztaty plastyczne z cyklu: Sztuka w szkole - zorganizowane przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Zajęcia nosiły tytuł - Przyroda i kosmos. Zadaniem uczniów było postępowanie według instrukcji jednego z artystów muzeum: rozpakowanie zagadkowej przesyłki, odnalezienie nasionek, wymyślenie, co z nasion może wyrosnąć, przeszukanie terenu szkolnego boiska w poszukiwaniu przyrodniczych skarbów i stworzenie abstrakcyjnej pracy plastycznej, w dodatku ruchomej. Dzieci z klasy 2a poradziły sobie znakomicie, bo na sztuce nowoczesnej nieźle się znają!

Warsztaty plastyczne 2a     Warsztaty plastyczne 2a     Warsztaty plastyczne 2a     Warsztaty plastyczne 2a

Klasa 3a wybrała się do Teatru Capitol na spektakl pt. „Brzechwa 2020”. Wiersze Jana Brzechwy to nie nuda… To dużo poczucia humoru, kolorów, również muzyki i publiczność angażująca się, gdy aktorzy mówili znane wiersze poety tj. „Samochwała”, „Na straganie” i wiele innych. Polecamy!

3a w Teatrze Capitol     3a w Teatrze Capitol     3a w Teatrze Capitol     3a w Teatrze Capitol

Z okazji Świąt Majowych w naszej szkole odbył się apel dla klas 0-8 przygotowany przez uczennice z klas 4c, 5a, 6a i 7a. W taki oto sposób uroczyście obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Apel z okazji Świąt Majowych     Apel z okazji Świąt Majowych     Apel z okazji Świąt Majowych     Apel z okazji Świąt Majowych