Dzieciaki ze Starówki, to same zdolne główki!

W 2022 roku obchodzimy 180-tą rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, wielkiej polskiej poetki, publicystki i tłumaczki, jednej z najwybitniejszych pisarek literatury polskiej. 18 maja 2022 roku z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowany został konkurs głośnego czytania wierszy Marii Konopnickiej dla klas 2 i 3. Komisja Konkursu oceniała płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję oraz interpretację czytanego tekstu. A oto wyniki: I miejsce – Amelia Zawadka z klasy 3b, II miejsce – Lena Antoniuk i Zuzanna Osowska z klasy 3a, III miejsce – Olek Betański z klasy 2c i Irena Januszaniec z klasy 2b. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zwycięzcom konkursu gratulujemy.

Konkurs czytelniczy     Konkurs czytelniczy     Konkurs czytelniczy     Konkurs czytelniczy

Klasa 2b była na ostatnim w tym roku szkolnym koncercie z cyklu „Zagraj ze mną na… puzonie – grupa instrumentów dętych blaszanych”. Jak zawsze wysłuchaliśmy wielu utworów granych na trąbce i puzonie z akompaniamentem fortepianu oraz poznaliśmy ich budowę. W tym roku poznaliśmy większość instrumentów wchodzących w skład orkiestry.

2b na koncercie     2b na koncercie     2b na koncercie     2b na koncercie

W naszej klasie 1b zaczęliśmy naukę programowania. Na razie, małymi kroczkami, zapoznajemy się z podstawowymi komendami. I wiecie co? Komputer nas rozumie, gdy wydajemy mu polecenia! :-) Może ktoś zostanie programistą?

1b programuje     1b programuje     1b programuje     1b programuje

Z wizytą do naszej szkoły przyszedł Pan Policjant. Na spotkaniu z klasami 1b i 1c, bardzo obrazowo tłumaczył, co to znaczy poszanowanie cudzej własności i jakie są konsekwencje kradzieży - nie tylko u dorosłych. Wszyscy słuchaliśmy ostrzeżeń z wielką uwagą. Pan Policjant ma nadzieję, że następnym razem porozmawiamy o czymś przyjemniejszym. My też mamy taką nadzieję... Najchętniej słuchalibyśmy opowieści o policyjnych akcjach, oglądalibyśmy prawdziwą broń i kajdanki. Dziękujemy za wizytę w naszych klasach!

1b i 1c - spotkanie z Policjantem     1b i 1c - spotkanie z Policjantem     1b i 1c - spotkanie z Policjantem     1b i 1c - spotkanie z Policjantem

Miłość, Miłość, Miłość!!! Odmienia brzydotę w piękno, a zło w dobro! Tego dowiedziały się klasy 1a i 2a z przedstawienia teatralnego pt. „Piękna i Bestia”, wystawionego przez Teatr Muzyczny Syrenka. Wzruszające sceny, piękne dekoracje i stroje oraz muzyka zapraszająca do tańca. Polecamy!

1a i 2a w Teatrze     1a i 2a w Teatrze     1a i 2a w Teatrze     1a i 2a w Teatrze

Warszawska Akcja "Lato w Mieście" 2022 w naszej szkole odbędzie się w terminie 25.07 - 05.08.2022r. Zapisy startują od 10.05. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji znajdują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl