Dzień Otwarty - Hop do 1 klasy!

W środę 21 lutego 2024 r. w naszej szkole gościliśmy przyszłych uczniów, czyli kandydatów do klas pierwszych i czwartych wraz z ich rodzicami.  Naszym gościom pokazaliśmy to, jak pracujemy na co dzień. Zaprezentowaliśmy sale lekcyjne i gimnastyczne oraz miejsce wypoczynku, świetlicę. Nasi przyszli uczniowie pod opieką starszych kolegów uczestniczyli  w przygotowanych dla nich licznych zajęciach.

Kiedy dzieci bezpiecznie pozostawały pod opieką wolontariuszy, rodzice mogli spokojnie wziąć udział w spotkaniu z p. dyr. B. Orczyk, jej zastępcą p. I. Wójcik oraz kierownikiem świetlicy p. A. Cybulską, które przedstawiły najważniejsze informacje na temat pracy szkoły, organizacji szkolenia sportowego czy zasad pracy świetlicy szkolnej. Odpowiadały również na wszystkie pytania rodziców. Pozostałe, bardziej szczegółowe wiadomości zostały przekazane w salach lekcyjnych podczas rozmów z przyszłymi wychowawczyniami klas 1 oraz trenerami odpowiedzialnymi za szkolenie sportowe. Wątpliwości na temat gotowości do podjęcia przez dziecko zadań i obowiązków jakie stawia przed nim szkoła, pomagał rodzicom rozstrzygnąć zespół specjalistów pracujących w naszej szkole.

W tym czasie dzieci mogły sprawdzić swoją dojrzałość szkolną, aktywnie włączyć się do zabaw prowadzonych w języku angielskim czy  zaprogramować działania robota Photona. Świetlica zaproponowała kreatywne zajęcia plastyczne, np. wykonanie błyszczącej rybki, bransoletki z koralików, czy kubka-wrzutki. Zwolennicy gier planszowych mogli sprawdzić swoją umiejętność strategicznego myślenia podczas gry w szachy i warcaby, a podczas zajęć kulinarnych wykonać zdrowy posiłek, np. owocowe szaszłyki, pankejki, tosty. Wielu chciało zostać alchemikiem po wzięciu udziału w doświadczeniach ciekawej chemii i pokazie z wykorzystaniem suchego lodu. Na zajęciach sportowych zgodnie z hasłem Kochamy sport! dzieci brały udział w grach zręcznościowych i zabawach na orientację przestrzenną. Poznawały podstawy gry w piłkę siatkową, przyszli piłkarze uczyli się prowadzenia piłki, a pływacy wykonywali proste ćwiczenia, jak np. marsz, podskoki i biegi.

Wszystkie zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało drobny upominek, aby miło pamiętało czas spędzony w naszej szkole.

Dziękujemy za Waszą obecność. Cieszymy się, że byliście naszymi gośćmi.

Do zobaczenia 1 września w klasie I i IV.