Mistrzowie Polski Szkół Sportowych w pływaniu

Drugi z rzędu tytuł Mistrzów Polski Szkół Sportowych w pływaniu
Za nami dwudniowe zawody w Raciborzu, podczas których oprócz medali indywidualnych rywalizowaliśmy przede wszystkim o trofeum dla najlepszej szkoły sportowej w pływaniu.
Reprezentanci szkoły w kategorii 14-15 lat zostali zwycięzcami tegorocznej edycji tej imprezy- w zeszłym roku ta sama drużyna zwyciężyła kategorie młodszą.
Dla zawodników 13-letnich i młodszych był to debiut w tych ważnych zawodach.
Starsi zawodnicy, już pierwszego dnia pokazali, że interesuje ich tylko zwycięstwo, z pulą 16 medali i 32 punktami przewagi nad drugim w klasyfikacji zespołem zakończyli sobotnie starty. Kolejnego dnia na ich konto trafiło kolejnych 14 krążków, a zbudowana przez nich przewaga okazała się nie do odrobienia dla rywali. 10 „oczek” dołożonych do tabeli wyników drugiego dnia, dało im zdecydowane zwycięstwo (42 punkty nad kolejnym teamem) i puchar dla najlepszej ze Szkół Sportowych w Polsce.
Młodsi zawodnicy zmierzyli się z poważnym wyzwaniem. Po raz pierwszy rywalizowali w systemie z eliminacjami i finałami. Tym bardziej cieszy 5 miejsce w klasyfikacji najlepszych szkół, 7 medali zdobytych indywidualnie i 2 w sztafetach, liczbę starty w finałach A i B. Wielokrotnie poprawiane rekordy życiowe pokazują, że systematyczna praca i zaangażowanie przynoszą rezultaty.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii starszej został Piotr Polkowski który zdobył 3x🥇1x🥈
Lena Reszko 1x🥇1x🥉

• Tarasiewicz Piotr 1x🥇1x🥈2x🥉
  • Kijewska Wiktoria 1x🥇1x🥈1x🥉
  • Janus Tymon 3x🥈1x🥉
  • Czajka Maciej 2x🥈1x🥉
  • Dudkiewicz Maja 2x🥈
  • Potrzebowski Franciszek 1x🥈2x🥉
  • Baran Agata 2x🥉

Sztafeta 4x50 mix( Dudkiewicz Maja, Janus Tymon, Polkowski Piotr, Reszko Lena)🥈
Sztafeta 4x100 dowolnym kobiet (Baran Agata, Reszko Lena, Kijewska Wiktoria, Dudkiewicz Maja)🥈
Sztafeta 4x100 dowolnym mężczyzn ( Czajka Maciej, Polkowski Piotr, Janus Tymon, Tarasiewicz Piotr) 🥇
Skład uzupełnił Włodarczyk Michał który wywalczył 2 x finał oraz 2 x finał B
W kategorii młodszej medale zdobywali:

• Jeżewska Blanka 4x🥈
  • Stamatel Goran 2x🥈
  • Ruczkowska Maria 1x🥉

Sztafeta 4x50zm mix ( Jeżewska Blanka, Stamatel Goran, Łukaszewicz Michał, Ruczkowska Maria) 🥈
Sztafeta 4x100 dowolnym kobiet (Jeżewska Blanka,Wysokińska Emilia, Ruczkowska Maria, Otula Julia) 🥉
Pozostali punktujący dla drużyny zawodnicy to: Guziak Igor, Dudkowski Tymoteusz, Barycki Fryderyk, O’Neill Kiera.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy kolejnego sportowego sukcesu i życzymy następnych udanych startów ⬆️⬆️⬆️
Trenerzy KK, WK